latorosle.pl

Blog tematyczny o rodzinie, domie, ogrodzie i kuchni.

Lifestyle

Gdzie zaopatrywać się w towar do sklepu spożywczego?

Gdzie zaopatrywać się w towar do sklepu spożywczego?

Prowadzenie sklepu spożywczego to ogromne wyzwanie w dobie marketów, które pojawiają się niemalże na każdym kroku. Sporo osób przenosi swoją działalność do internetu, inni handlują stacjonarnie i online. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich produktów, które będzie sprzedawać, a zwłaszcza słodyczy. Gdzie się w nie zaopatrywać?

Słodycze dopasowane do potrzeb klienta

Promowanie zdrowego stylu życia nie oznacza, że klienci przestali zaopatrywać się w słodycze. Wręcz przeciwnie, jednak obecnie stawiają na wysokiej jakości produkty o dobrym składzie. Niekoniecznie muszą być to zdrowe słodkości, ale dobrze, by nie dostarczały zbędnych składników. W takie właśnie batony i inne słodycze warto zaopatrywać swój sklep, bez względu na to, czy prowadzimy działalność stacjonarnie, czy online. Współpraca z dobrym producentem słodyczy to klucz do sukcesu. Z ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://www.eurohansa.com.pl/. Dostępne są przede wszystkim batony, ale również drażetki, bakalie w czekoladzie czy słodycze niezawierające w składzie cukru. Wszystko po to, aby zaoferować klientom rozwiązania z najwyższej półki, jednocześnie dbając o doskonały smak w każdym kęsie.

Słodycze jako ważny element wyposażenia sklepu spożywczego

Walka sklepów spożywczych z marketami wielkopowierzchniowymi jest nierówna, ale niekoniecznie z góry skazana na porażkę. Wystarczy tylko zadbać o odpowiedni asortyment, aby przyciągnąć klienta. W naszej ofercie obowiązkowo muszą znaleźć się słodycze, po które klienci najczęściej wchodzą do małych sklepów. Nie jest tajemnicą, że w tym aspekcie oferta marketów może i jest szeroka, ale jednolita. Tymczasem większość klientów chce coś zupełnie nowego, smacznego, a zarazem świeżego. Pamiętajmy, że obecnie mało kto spożywa słodycze na co dzień, zatem jeśli już po nie sięgamy, wybieramy produkty z wyższej półki, będąc gotowymi zapłacić za nie więcej. Warto zaopatrzyć swój sklep w wysokiej jakości słodkie wyroby prosto od producenta. Pozwoli to uniknąć pośredników, a jednocześnie zoptymalizować wydatki. Ponadto możemy cieszyć się zawsze świeżymi wyrobami, które docenią nasi klienci. Nie chodzi o to, aby w sklepie były dostępne całe regały słodyczy – ostatecznie małe punkty handlowe to nie markety, które dysponują dużą powierzchnią i miejscem do przechowywania. Lepiej wybrać kilka produktów, które nie są powszechnie dostępne w dużych sklepach, a które pomogą nam przyciągnąć klientów.

Małe czy większe zamówienie?

Stali klienci zwykle robią zakupy w regularnych odstępach czasowych, dlatego prowadząc sklep od dawna, wiemy, w jaki sposób zamawiać towar. Problem pojawia się natomiast w momencie, gdy dopiero otwieramy punkt handlowy albo wprowadzamy do oferty nowości. W jakich ilościach zamawiać słodycze od producenta? Najlepiej na początek wybrać stosunkowo niewielką ilość, sprawdzając jednocześnie, jak produkt będzie się sprzedawał. Staranna produkcja słodyczy sprawia, że zyskują one wspaniały smak, który ma duże szanse na zdobycie popularności na lokalnym rynku. Niemniej jednak dopiero po pewnym czasie będziemy w stanie przewidzieć, jaką ilość produktów warto zamówić jednorazowo. Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest świeżość, dlatego czasami lepiej składać mniejsze zamówienia w mniejszych odstępach czasowych. Dotyczy to zarówno osób handlujących stacjonarnie, jak i prowadzących e-sklepu ze słodyczami. Weźmy też pod uwagę koszty magazynowania, zwłaszcza czekolady, która w sezonie letnim musi być przechowywana w sprzyjających warunkach.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij