Strefa Małego Podróżnika w Muzeum Emigracji w Gdyni

To naprawdę miła niespodzianka. Byłam już w wielu muzeach, ale Muzeum Emigracji w Gdyni ma przygotowane dla maluchów  ich małe królestwo. Sympatyczna niespodzianka, która sprawia, że pobyt w Muzeum będzie atrakcyjniejszy dla rodzin z dziećmi.

Wnętrze Strefy Małego Podróżnika stylizowane jest na kabinę statku pasażerskiego. Kto wie, może w samym współczesnym Batorym? Uwagę przyciągają okna.

IMG_7304

W środku jest minimalistyczny wystrój. Kanapa jak rufa, poduszki, skrzynki jako stoły… stołeczki i regalik z książeczkami o podróżach dostosowane do wieku młodszych i trochę starszych dzieci.

kolaż 3Świetny pomysł. Dodatkowo dla starszaków są puzzle z możliwością ułożenia fasady Muzeum Emigracji i układanka multimedialna. Pakujemy się na kilka wypraw. Plaża, narty…

kolaż 2

kolaż 4

Są kredki i wzory jak z kartki papieru złożyć statek.

IMG_7621

Dzięki Strefie Małego Podróżnika rodzice mogą zwiedzać wystawę na raty (jeśli dzieci nie są zainteresowane ekspozycją) lub odpocząć po wyjściu z sal. Można też przyjść tu specjalnie. Tylko tu. Na rodzinną rekreację w restauracji, na tarasie, w Sali dla dzieci. Niedługo będą przypływać wielkie wycieczkowce i będą przy Muzeum cumować. To dobry pomysł, by wtedy tam zajść. Warto też wiedzieć, że choć Strefa zbyt wielu atrakcji nie oferuje, to jednak Muzeum Emigracji cyklicznie podczas swoich akcji promocyjnych część działań adresuje specjalnie do dzieci i urządza tam różne zajęcia dla maluchów.

Ps. Uwaga rodzice. Ważne sprawy przyziemne. Jak wspomniałam, muzeum jest dostosowane dla potrzeb wózkowych- to po pierwsze. Po drugie- w toalecie jest przewijak. Toaleta (dla niepełnosprawnych) jest naprawdę duża. Spokojnie i komfortowo weszłam do niej ja, wózek i dwójka dzieci załatwiać dziecięce sprawy;)

  • Mariusz Klimek

    Szkoda tylko, że wzory jak złożyć kartki papieru nastawione są na Małego Anglojęzycznego Podróżnika. Niby mało znaczący szczegół, a jednak.

    • admin

      Wydaje mi się, że to akurat jest bez znaczenia, bo Mały Podróznik i tak by złozyć taki statek potrzebuje pomocy rodzica :)

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better