Coś zgubiłeś? Pamiętaj o mocy św. Antoniego

Święty Antoni to dla nas szczególny święty. Raz, że to popularny w Polsce święty i często figury z jego podobizną umiejscowione są w naszych kościołach, dwa to patron sąsiedniej parafii, która jest bliska naszemu sercu.

Niedługo sąsiedzi będą przezywać Misje święte i konsekrację kościoła. Kto wie, pewnie będziemy w nich uczestniczyć. Myśląc o tych wydarzeniach chciałam zwrócić uwagę Kasi jakoś szczególniej na świętego Antoniego. Może nawet nie na jego biografię, bo biografię mamy w innej książeczce, ale same utrwalenie w pamięci tego świętego.

W związku z tym w naszej biblioteczce zagościła krótka rymowanka o św. Antonim. To książeczka na jedno poczytanie, przysiadamy na chwilkę by odpocząć i już ją przeczytaliśmy. Taki myk. Polecam więc tym, którzy szukają jakiejś krótkiej lektury, w dodatku humorystycznej i sympatycznej.

O czym jest ta książeczka?

O śnie, który się przyśnił świętemu. Zgubił się Antoni w niebie, więc wszyscy go szukali, bo mieli do niego ogromną ilość próśb związanych z pomocą w odnalezieniu zagubionych osób, zwierząt czy przedmiotów.

Ciekawa jest jeszcze konstrukcja tej historyjki. Otóż dziecko, któremu coś się dzieje (no właśnie np. gubi mu się pies) zawsze ma imię zbieżne z jakimś świętym. Zwraca się więc Basia do świętej Barbary, Dominik do świętego Dominika, by pomogli znaleźć św. Antoniego. Zgubił się patron od zgub 😉 sen św. Antoniegosen św. Antoniego

Przy okazji więc tej książeczki mamy krótką naukę nie tylko o tym, że do św. Antoniego możemy modlić się z prośbą o pomoc w odszukaniu czegoś, ale jest też nauka o innych świętych. To może poszukacie gdzieś o nich jeszcze dalszych informacji?

  • http://tygrysmamatuitatatu.blogspot.com/ tygrysimy

    Lubimy tę książeczkę. Nawet mam recenzję w roboczych :) Mam nadzieję, że nie będziesz miała nic przeciwko, jak i u nas Antoni się odnajdzie za jakiś czas :)

    • Joanna Gliniecka

      Lubię czytać ten sam temat w kilku miejscach. Super jest to, jak fajnie każdy po swojemu to opisuje. Wyglądam więc I u Was recenzji;)

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better