Szopka Betlejemska nie tylko dla zabieganych

To wspaniała tradycja, przedświąteczne, rodzinne przygotowywanie ozdób na choinkę czy Stajenki Betlejemskiej. Pamiętam ze swojego dzieciństwa jak wieczorami z tatą robiliśmy papierowe dekoracje i łańcuchy. To były czasy!

W zabieganym świecie (uwierzcie mi, przy noworodku/niemowlaku), przy dziecku w szkole naprawdę mam co robić. Przez zarwane nocki wieczorem padam na nos i dzień kończymy roratami, kolacją i kąpielą, a rano- no cóż, moje dzieci to typowe sowy… Rano nie działają, a aja też muszę mieć czas na ogarnianie spraw codziennych. Nie chciałam jednak by Adwent sprowadził się tylko do Kalendarza Adwentowego i Rorat. Zapragnęłam  by w tym roku stanęła u nas szopka. I mam. Taką dla zabieganych.

Pomogły mi w tym trwałe gotowe komponenty z Marple i w dwa poranki z Kasią przygotowałyśmy stajenkę betlejemską (dzieci dostały ją jednego dnia w Kalendarzu adwentowym), w zasadzie w dużym stopniu robiła ją sama, my z Piotrusiem tylko trochę jej pomagaliśmy.

Dlaczego zdecydowałam się na szopkę z drewna? Jest zdecydowanie bardziej praktyczna i bardziej wytrzymała niż te papierowe i zdecydowanie łatwiej ją przechować bez uszczerbku i zagnieceń w pudle z ozdobami świątecznymi . Na pewno wytrzyma lata, jest solidna, dobrze oszlifowana i bezpieczna dla dzieci. Kasia swobodnie brała elementy i samodzielnieje malowała, były wygodnie przygotowane dla takich sześcioletnich rączek. Super sobie dała radę, więc naprawdę niewiele musiałam jej pomagać. Sami popatrzcie na jej zaangażowanie! Piotruś zainteresowany był tylko figurkami.

Może za x lat moje dzieci będą pamiętały, jak razem ją budowaliśmy… przetrwa lata. Do dziś pamiętam gwiazdę wieszaną na czubku choinki moich dziadków, którą mój wujek zrobił ze 40 lat temu. Gwiazdka musi być i tyle. Jest pieczołowicie przechowywana… Może i  nasza szopka doczeka się swojej historii i zbuduje jakąś rodzinną tradycję?

Potrzebne materiały:

Szopka z drewna Marple

Sianko (u nas przywiezione z naszej ulubionej leśniczówki, dodatkowe przyjemne skojarzenie)

Farby  (zwykłe plakatowe i plakatowe z brokatami i jarzeniowymi kolorami/Biedronka)

Filc

Taśma dwustronna

Klej  magic

Gwiazdki (Home and you)

I inne przydasie IMG_5916 IMG_5920 IMG_5925 IMG_5935 IMG_5936Jak łatwo zrobić szopkę IMG_6339

Szopka już stoi i czeka na Święta! Jesli Wy jeszcze swojej nie macie to zachęcam, dzieciaki pożytecznie spędzą czas :)

W najbliższym czasie figurki wykorzystamy do rozmów katechizacyjnych przed Niedzielą Świętej Rodziny

  • http://tkasia79.blogspot.com/ Joanna T

    Bardzo fajny pomysł z tą drewnianą szopką. Piękna :)

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better