Ku chwale Pana

Dawno, oj dawno nie byłam na żadnym koncercie. Nadrobiłam w tym tygodniu, aż podwójnie. W niedzielę i czwartek miałam okazję uczestniczyć w dwóch dobrych wydarzeniach. Różnych od siebie, a jednak po części podobnych.

Niedziela – Gdynia – „Tak blisko…”

Wydarzeń w Trójmieście i okolicach jest dużo. Możemy wybierać: Diecezjalny Marsz dla życia w Gdańsku, wystawa samochodów Volvo w Sopocie i koncert z okazji 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Gdyni. Wybraliśmy Gdynię, bo najbliżej.

Koncert przygotowany przez miasto przy Oceanarium okazał się  ciekawym wydarzeniem. Naprawdę mocnym punktem była orkiestra i chór, choć młodszą część publiczności przyciągnęły inne znane nazwiska takie jak Krzesimir Dębski, Rafał Brzozowski, Mietek Szcześniak, Muniek Staszczyk, Natalia Kukulska, a starszą- wspomnienia o pielgrzymce papieskiej. Z resztą fragmenty przemówień papieskich z Pomorza zostały włączone w program koncertu i były wyświetlane na telebimie. Piosenki  znane, wykonanie bardzo ciekawe. Zastanawiałam się tylko nad sensem umieszczania piosenki z tekstem „na ziemi jest o niebo lepiej” na koncercie poświęconym uczczeniu pobytu Świętego w mieście. Czy Janowi Pawłowi naprawdę byłoby o niebo lepiej na ziemi? No może nam byłoby lepiej, gdyby żył. Niebo jest jednak nadzieją chrześcijańską, a zbawienie największą nagrodą.

koncert Jan Paweł IIIMG_2308IMG_2296IMG_2294IMG_2310IMG_2289IMG_2302IMG_2301

Czwartek – Rumia – „Bogu Chwała”

Od dawna chciałam iść na koncert  Bogu Chwała w Boże  Ciało do Rumi, ale jakoś ciągle coś wyjeżdżaliśmy i nie było jak. Tym razem postanowiłam – idę. Byłam z Kasią, która bardzo chciała iść. Zna niektóre piosenki, bo są śpiewane w kościele, w którym często bywamy,  a niektórych z chórzystów poznała osobiście choćby na Balu Wszystkich Świętych.  Wydarzenie niezwykle radosne, atmosfera i modlitewna, i uwielbieniowa. Trochę mądrych rozważań księży i obecność pasterza diecezji – księdza biskupa pomocniczego.  Raz jeszcze przypomnienie Kerygmatu.

Koncert Bogu chwała był także spotkaniem rodzinno – integracyjnym. Miękka trawa stadionu sprzyjała piknikowaniu z małymi dziećmi. Jak się okazało, na koncert dotarło naprawdę wieeeelu naszych znajomych z Domowego Kościoła w Redzie i Rumi i wspólnie spędziliśmy czas. Starszaki szalały, maluchy rozrabiały i… to były radosne i bezpieczne chwile. Miło wyjść, posłuchać dobrej muzyki i nie bać się  o bezpieczeństwo dzieci.

Dawanie chwały i uwielbienia Bogu okazuje się sposobem na integrację katolików popołudniem i wieczorem Bożego Ciała. W wielu miastach rośnie liczba takich koncertów i spotkań i dobrze. Świadectwo o wierze to nie tylko procesja, ale i ewangelizacja. Podczas koncertu można było porozmawiać z wolontariuszami o Bogu, a księża byli gotowi, by gdy trzeba – to spowiadać. IMG_2587 IMG_2567 IMG_2563 IMG_2562 IMG_2558 IMG_2560IMG_2585IMG_2589IMG_2583IMG_2579IMG_2571IMG_2570IMG_2555

  • http://tygrysmamatuitatatu.blogspot.com/ tygrysimy

    Fajnie, że macie w czym wybierać. My w tym roku nie dotarliśmy na koncert. Niestety.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better