Historia zatacza koło

 

12327354615_16af4e4f52_o

Wiele lat temu, gdy byłam małą dziewczynką z podstawówki…

… w kaplicy kościelnej w mojej parafii była wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczysta czyli non stop, od rana do nocy i od nocy do rana- zawsze ktoś się tam modlił. Kaplica była stosunkowo blisko szkoły, dlatego siostry katechetki chętnie nas do niej zabierały w ramach lekcji religii. Nie będę ukrywać, ze lubiliśmy tam chodzić- oczywiście jak to dzieci- głównie dlatego, że wyszliśmy ze szkoły, zamiast w niej siedzieć. Człowiek się przeszedł, porozmawiał z koleżankami i przede wszystkim lekcja była z głowy. Pełnia logiki dziecięcej.

I być może tylko siostry zdawały sobie z tego sprawę, że kiedyś te wychodzenie do kaplicy na wspólną modlitwę „w ciszy” zaowocuje.

Dziś sama zadaję sobie pytania:

Czy chodzić z dzieckiem na adorację? Czy ma to sens i czy wypada- przecież maluch może przeszkadzać innym modlącym się. 

Co małemu dziecku da przychodzenie na modlitwę w ciągu dnia do kaplicy?

Przyczyną do zadania sobie tych pytań i odpowiedzi na nie była decyzja proboszcza sąsiedniej parafii, który zorganizował w swojej kaplicy całodzienną adorację. Wiem, że ma to sens- okazji, by prosić, dziękować, przepraszać, i powierzać „wszystkie nasze dzienne sprawy” nigdy nie brakuje. I ta chwila ciszy… bycie z Bogiem twarzą w twarz… Chcę, by moje dzieci wiedziały, że tu zawsze Ktoś na nich czeka. Sam Ojciec Bóg. Mam nadzieję, że ta krótka modlitwa zaowocuje, a dzieci docenią (w przyszłości) adorację. Na razie postanawiam z nimi zachodzić co jakiś czas i na przysłowiową krótką chwilę- tak, by mieć pewność, że będą grzeczne i nieznudzone. Chciałabym tez, by w przyszłości, gdy gdzieś będą przechodzić obok kościoła, gdzie jest wystawiony Najświętszy Sakrament, nie mijały go, ale w pośpiechu dnia codziennego znalazły chwilę, by do niego wejść. Nie jestem jedyna w tym poglądzie. W „porze spacerowej” do kaplicy zachodzą też inne mamy/babcie/nianie dzieciakami, siatkami, wózkami i tak trwamy we wspólnej cichej modlitwie.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better