Co kupić jako Dar Ołtarza na Komunię?

Rozpoczyna się okres wzmożonych przygotowań do Komunii. Wielu z Was uczy dzieci modlitw, które zadał katecheta, maluchy chodzą na religię w szkole i naukę w kościele. Salę na przyjęcie macie zarezerwowaną (lub robicie przyjęcie w domu), miara alby/komży/sukienki  zdjęta, fotograf i kamerzysta umówieni, planujecie składki na kwiaty dla księdza i nauczyciela religii. Wreszcie pada pytanie:

 co kupić jako Dar Ołtarza na Komunię?

Wszak zwyczajowo rodzice dzieci fundują dla parafii jakiś prezent. Dobrze będzie, gdy sprawę przedyskutujecie z księdzem proboszczem lub wikarym, bo parafia potrzeby ma różne.  Może akurat trwa zbiórka pieniędzy na budowę kościoła czy remont salek katechetycznych. Wtedy wpłata gotówki jest dobrym rozwiązaniem. Są jednak parafie, gdzie zwyczajowo Dar Ołtarza ma charakter stricte  pamiątkowy. Co i gdzie wtedy kupić?

W zależności od ilości dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii i uzgodnionej sumy składkowej, będzie wiadomo, jaką sumą dysponujemy. Znam parafie, gdzie do sakramentu przystąpi garstka dzieci, znam takie, gdzie lista obejmuje prawie 200 osób. Spieszę z podpowiedzią i inspirację dzielę na cztery kategorie finansowe: do 500, do 1000, do 2000 i powyżej 2000zł. Wydaje mi się, że dobrze by było, gdyby  prezent miał charakter liturgiczny i wiązał się z Eucharystią do której pierwszy raz dziecko przystąpi. Wszystkie artykuły wyszukałam dla Was w sklepie internetowym hurtowni Dewocjonalia.eu.

Do 500zł co kupić jako dar ołtarza

  1. Patena ministrancka 2. Łódka do kadzidła 3. Dzwonki ministranckie 4. Ampułki 5. Stuła kapłańska

Do 1000zł

dary ołtarza 1000

  1. Okładka na Ewangeliarz 2. Gong jednotonowy 3. Kapa 4. Ornat 5. Kustodium 6. Kielich 7. Kociołek na wodę święconą

Do 2000zł

co kupić jako dar ołtarza na Pierwszą Komunię

  1. Gong trzytonowy 2. Kielich 3. Puszka 4. Trybularz 5. Monstarncja 6.Okładka na Ewangeliarz

Powyżej 2000złco kupić jako Dar Ołtarza

  1. Monstrancja 2. Kustodium 3. Statyw na trybularz 4. Statyw na Ewangeliarz

Mam nadzieję, że inspirację na inspirację na dar ołtarza na Komunię już znaleźliście. Weźcie ze sobą ten wpis na najbliższe spotkanie organizacyjne rodziców pierwszokomunijnych w Waszej parafii, myślę, że będzie przydatny. Przekażcie też tą podpowiedź innym znajomym, którzy są w trakcie przygotowań do Pierwszej Komunii.

  • Zenonki

    Mam syna w podstawówce, w tym roku będzie komunia. Dzięki za propozycję chętnie przejrzę ofertę i zaproponuję coś na forum rodziców :)

  • Caroline90

    Warto też pamiętać o kwiatach dla siostry zakonnej lub kapłana jacy przygotowywali dzieciaczki do Pierwszej Komunii. U nas w parafii siostra wspaniale się zajęła dziećmi, jest przy tym osobą szalenie otwartą i ujmującą. Dostała od nas bardzo piękny bukiet w ramach podziękowania https://kwiatowyogrod.pl/do/cat/PODZIEKOWANIA/Podziekowania – nie zapomnę wzruszenia na jej twarzy, a poza tym kwiaty były tak cudowne, że nawet ksiądz proboszcz zwrócił na nie uwagę :) Taki gest jest bardzo sympatyczny, bo jednak są wspaniali ludzie jacy wykonują pracę na rzecz naszych dzieci i przy okazjach komunijnych ich rola jest ogromna.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better