Bullet Journal dla katolika na Wielki Post

Widzieliście szał na Bullet Journal w Internecie? No ba, bardzo modna i piękna sprawa. Jak ktoś ma dużo czasu, zdolności plastyczne, to super idea. Pozazdrościłam i zastanawiałam się, jak mógłby wygladać Bullet Journal dla katolika na Wielki Post.

Jako, że notatników mam wiele (terminarz, zeszyt z planowanymi postami na bloga, brulion, gdzie na brudno w wolnej chwili pisze teksty lub zapisuję myśli, zeszyt z tematami poruszanymi na Dialogu Małżeńskim), stwierdziłam, że … w moim przypadku najlepiej sprawdzi się Bullet Journal, który będzie dbał o mój rozwój duchowy. Widzieliście w Internecie jakieś projekty BJ dla katolika? Szczerze mówiąc, ja nie. Ale myślę, że warto je zapoczątkować. Wiary nie można pomijać. Bullet Journal dla katolikaBullet Journal dla katolika

Przyznaję się bez bicia, czasem po prostu moje życie religijne nie wygląda tak, jak bym chciała. Z różnych względów. Mamy marzec, a ja się zastanawiam, czy przeczytałam w tym roku jakąś dłuższą i bardziej wartościową lekturę duchową? Chyba tylko jedną. Ale wstyd. Życie nie składa się z książek rozwojowych, Gościa Niedzielnego i katoblogów, no nie?

Intencji modlitewnych przybywa. Mama w tym tygodniu już dwa razy do mnie dzwoniła z tekstem: „Kiedy już będziesz w tej Fatimie,  dorzuć jedną zdrowaśkę za…”, a jeszcze prywatne modlitwy choćby za moją koleżankę… Trzeba to wszystko usystematyzować.

Oto mój projekt Bullet Journal dla katolika:

Zeszyt (zwykły pospolity z Biedronki za 1,75), domowe długopisy i liczne przydasie. Do Bullet Journal są specjalne zeszyty, ale wprawieni radzą, by zaczynać od pospolitego zeszytu w kratkę, co  niniejszym czynię.

W ramach rozpieszczacza – okładka do książek (Anielska Księgarnia, piękna prawda?) i craftki magnes na lodówkę, nie stosuję, bo mam w obudowie z pracowni Justyny Miloch)

  • Kategorie tematyczne dotyczące mojego rozwoju duchowego na co dzień i od święta, w różnych okresach roku liturgicznego.
  • Inspiracje…
  • Poruszające cytaty i myśli z homilii, konferencji, książek i artykułów
  • Refleksja nad Pismem Świętym

Zapowiada się ciekawie? Zobaczcie, jak pogrupowałam kategorie (to tylko niektóre moje strony):

Bullet Journal Wielki PostBullet Journal Wielki Post

Największą zaleta Bullet Journal jest sprawne, estetyczne i dobre rozplanowanie. Teraz niewątpliwie mam wszystko graficznie opracowane, czas na ich sumienne wypełnianie. Wprawione użytkowniczki Bullet Journal zachwalają, że to bardzo przydatne narzędzie, jeśli chcesz wypracować jakiś nawyk. Testuję! Postanowiłam spróbować i ocenić. Może ta forma pomoże moim (nie tylko) internetowym koleżankom w pracy nad rozwojem duchowym. Bullet Journall modlitwaBullet Journall modlitwaBullet Journall modlitwaBullet Journall wiara

Wierzę, że mój BJ pomoże mi wzrastać w wierze, a może będzie ułatwieniem w rewizji życia, przygotowaniu do Kręgu, Dialogu Małżenskiego, spowiedzi…

Powiedzcie, jak Wam się pomysł podoba, bo wykonanie – wiem, że muszę poćwiczyć, no ale to moje pierwsze zetknięcie z BJ i chyba pierwszy polski wielkopostny Bullet Journal.

  • http://miodowakropelka.blogspot.com Marta

    Mam taki notatnik w kratke z wydzieranymi kartkami do zapisywania wszystkiego, nie przyszloby mi do głowy, że ma nazwę i to bardzo zagramaniczną 😀

  • http://www.kreatywnymokiem.pl Ilona Popławska

    Zaczęłam prowadzić. Taki typowo blogowy bym powiedziała, ale z miejscem na inne rzeczy również

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better