Klub mamy i malucha

W dużych miastach jest ich wiele i sama na takie chodziłam, w małych- to nowość. Spotkania dla mam z dziećmi. W naszym mieście do tej pory nie było też odpowiednich warunków lokalowych.

`Prowadząc żywot mamy domowej w zasadzie rytm dnia mam unormowany. To ważne, bo moja rutyna pomaga zachować harmonię dla Malucha. Poranek to czas na ogarnięcie domu. Wtedy mam najwięcej energii i najlepiej mi to wychodzi, a wyspane dzieciaki potrafią się zająć sobą, i najważniejsze w tym czasie- nie marudzą i nie robią sobie krzywdy. Przed południem (gdy jest najcieplej i najpiękniej świeci słońce) wyjście na spacer, które starsza wykorzystuje na zabawę na świeżym powietrzu (plac zabaw, rower, zimą- o ile występuje- sanki), a młodszy na drzemkę.

Niedawno w naszej mieścinie zaczął prężnie działać Dom Kultury. Naprawdę jest w czym wybierać- posiada bogatą ofertę zajęć i spotkań. Często pojawiają się nowości. I oto mamy nowość, która przełamuje nasze przedspacerowe zwyczaje. Spotkanie dla mam z bobasami i małymi dziećmi. Idziemy!

IMG_2447

Mama siada w gronie mam z podobnymi zadaniami i podobnym stylem życia. Maluch przed drzemką ma dodatkową porcję aktywności i potem oczywiście lepiej spi. Najbardziej zadowolona z tych spotkań jest Starsza, która poznaje nowe koleżanki, a po powrocie do domu, chodzi i śpiewa bez ustanku:

„Witaj Kasiu, witaj Kasiu, jak się masz? Jak się masz?

Wszyscy Cię kochamy, wszyscy Cię kochamy, bądź wśród nas, bądź wśród nas",

ewentualnie mówi wierszyk:

"idzie idzie słoń i nadepnie ci na dłoń."

I te zabawy balonami! Z balonami Kasia się nie rozstaje.

IMG_2230

 

Osobom, które mają chwilę wolnego czasu polecam takie spotkania- ubogacają wszystkich! Aktywizują i odświeżają umysł, człowiek pozna nowości (choćby- ciasteczka owsiane i rymowanki do masażu i zabaw z niemowlakiem) oraz wysłucha zdania eksperta zaproszonego na krótki wykład dla mam. Same plusy!

 

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better