Jak zorganizować przyjęcie z okazji pierwszych urodzin dziecka?


W poniedziałek nasz malutki synek kończy 12 miesięcy. Dlaczego on tak szybko rośnie? Kiedy to zleciało? Kocham go tak mocno i czuję, jakby w zasadzie był z nami "od zawsze". Roczek. Obok Chrztu Świętego chyba najważniejsze wydarzenie w życiu małego człowieka. W tym tygodniu wszystko kręci się wokół przygotowań do jego święta.

IMG_2311

 

Czeka nas:

  • organizacja przyjęcia- zdecydowaliśmy się zrobić przyjęcie w domu. Przyjdą goście. Będzie okolicznościowy obiad. Stół mamy duży, pierwszy raz w życiu zamierzamy go rozłożyć w pełnej rozściągłości. Obrus też mamy. Gorzej z zastawą stołową na aż tak dużą liczbę osób. Trudno, będzie łączona z różnych zestawów. Damy radę.
  • menu- moja podstawowa zasada brzmi:

Kiedy gotujesz, rób dania takie, by ukryć to, co jest dla ciebie kulinarną zagadką.

Nie robię tego, czego nie potrafię. Proste.

Nad menu jeszcze pracuję, ale będzie w pełni sprawdzone. Planuję przygotować dwudaniowy  obiad,  zimną płytę, ciasto i oczywiście tort.

  • tort- tu ogłaszam swój sukces. Kiedyś bym się do sprawy nie dotknęła, ale się przełamałam przy okazji zeszłorocznych urodzin Kasi i aktualnie do tematu tortu podchodzę na luzie. Będzie standard. Biszkopt przełożony kremem na bazie śmietany z mascarpone i owoce.
  • dekoracja pokoju- w moim przypadku niskobudżetowa. Wkład- 100% serca. Będzie nawiązywała do nazwy, z jaką pieszczotliwie mówimy do Jubilata.
  • strój Kawalera- najprawdopodobniej wystąpi w białej koszuli, cardiganie, muszce (zestaw H&m) i jeansach.

Jak widać, dzieciaki czekają z niecierpliwością na imprezę:

IMG_2353

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better