Niesamowity tort weselny

Dobrze wiem, ile przyszłe Pary Młode poświęcają czasu na przygotowania do ślubu. Chcą, by każdy szczegół był perfekcyjny, pasował do motywu przewodniego wesela lub charakteru nowożeńców. Jednym ze spędzających sen z powiek elementów jest kwestia tortu.

Na przyjęciach okazjonalnych widziałam i jadłam już różne torty: piękne i smaczne, tylko piękne lub tylko smaczne. Nigdzie jeszcze nie widziałam tortu weselnego takiego jak nasz. Oto on:wesele_0753

Szczerze mówiąc szukając inspiracji do tortu oglądałam rożne port folia w Internecie. Któregoś razu natknęłam się na tort scrabblisty. Dla żartu wysłałam narzeczonemu, jako, że w tamtym okresie mieliśmy wiele wolnego czasu i często graliśmy w scrabble. On tego jako żart nie potraktował, ba, nawet wymyślił spersonalizowany tekst na planszę i odpowiednie ułożenie. Trochę jest sprzeczny z zasadami gry (bo zawiera nazwy indywidualne, pisane z wielkich liter), ale przecież jakieś odstępstwo w tak ważnej sprawie być musi. Pasował do nas i nie ukrywam, napis i kształt ułożenia liter ma swój sens i symbolikę. Zwróccie uwagę, napis ma kształt domu, imiona tworzą krzyż.

Przyznam, że z zamówieniem go były spore problemy. W 2009 roku żadna cukiernia w dużym mieście nie chciała przyjąć takiego zlecenia, a działalności prywatnych cukierników były dopiero raczkujące. Ale udało się!

Była to nasza niespodzianka dla gości i przyznam szczerze – udała się. Goście byli zaskoczeni i jeszcze długo podziwiali i komentowali tort.

  • http://www.mocem.pl/ Ewa Olborska

    Świetny tort! :) Fajnie, że udało Wam się znaleźć kogoś, kto go wykonał :)

    • Joanna Gliniecka

      dzięki :)

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better