Małżeństwo jest fajne – Gala otwarcia Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w Gdańsku

Byłam wczoraj na niesamowitym wydarzeniu w bardzo reprezentacyjnym miejscu (Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku), sala wypełniona do ostatniego miejsca.  Byli obecni najwięksi włodarze państwa, Kościoła, województwa i miasta i… oni wszyscy, pod koloratką, garniturowcy pod krawatem, babeczki w garsoneczkach mówili zgodnie o rzeczy niezwykle konkretnej, intymnej i ważnej. O relacji małżeńskiej.tydzień małżeństwa GdańskGala Międzynarodowy Tydzień Małżęństwa GdańskBa, powiem więcej, prawie wszyscy licytowali się, kto dłużej trwa w małżeństwie, 19,38,48 lat, zdarzało się, że pierwsza miłość to ta jedyna. W tym wypadku rzeczywiście jest się czym chwalić! IMG_6949 IMG_6956

Podkreślano, że małżeństwo jest fundamentem rodziny, a szczęśliwe i udane małżeństwo rodziców to ogromna wartość, która daje poczucie stabilizacji i miłości dzieciom.

Małżeństwo w pewien sposób jest stylem życia ( zadaniem i powołaniem), który trzeba rozwijać  i o który trzeba dbać, choćby codziennym drobnym gestem, takim jak drobny buziak czy czuły sms, a przede wszystkim rozmową.

Przemowy przemowami, ale z ich tonu można było wyciągnąć wiele ważnych myśli i dojść do wniosku, że

Małżeństwo nie tylko to poważna sprawa (skoro jego tydzień obchodzony jest tak podniośle), ale też, że … małżeństwo jest fajne.

I we współczesnym świecie my, szczęśliwi małżonkowie powinniśmy dawać dobry przykład,  dbać o naszą relację, poświęcać sobie czas,  i go wspólnie spędzać. Stąd w Międzynarodowym Tygodniu Małżeństwa tyle ciekawych i ubogacających propozycji dla obojga, na które biletem jest …wspólne zdjęcie ze ślubu. Debaty, warsztaty, Msze, a nawet… wspólne morsowanie w morzu (podobno jak to się przetrwa, to wszystko się przetrwa). Ksiądz biskup (jako  pracę domową) polecał film Bóg w Krakowie, pełen refleksji nad historiami małżeńskimi. Chętnie go obejrzęJ

Wczoraj oglądałam ciekawy spektakl. Do tej pory chodzi mi po głowie. Sala sądowa, rozwód, kłótnie małżeńskie o drobiazgi, brak szacunku, trudności w komunikacji i nieodcięta pępowina. Walczmy, by nasze życie tak nie wyglądało pomagajmy innym.

Inicjatywa Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich rozrasta się, w tym tygodniu jeśli nie macie możliwości uczestniczyć w akcji, nic straconego. Chrześcijańscy blogerzy dostarczą Wam duuużo pozytywnych małżeńskich treści. Zapraszam! Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Ps. Chciałam też polecić catering Grupy Cateringowej „Apetyt” działającej przy Środowiskowym Domu Samopomocy NOWINY w Gdańsku. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich terapeuci przygotowali super poczęstunek. Dla małżonków, po potężnej dawce miłosnych treści zaproponowali afrodyzjaki. Bakalie, truskaweczki, ciasteczka serduszka. Drobiazgi, a takie fajne. Jeśli szukacie cateringu w Gdańsku, warto wybrać „Apetyt” (Fundacja Akces).

 

 

 

 

 • http://www.mocem.pl/ Ewa Olborska

  Dzięki za tę relację :) Żałuję, że nie mogłam wziąć udziału w gali.
  Cieszę się ogromnie z tej inicjatywy i mam nadzieję, że kolejne lata będą coraz lepsze :)

  • Joanna Gliniecka

   wpisz sobie w harmonogram 2018 i zapraszamy do Trójmiasta:)

 • http://tygrysmamatuitatatu.blogspot.com/ tygrysimy

  “Bóg w Krakowie” – polecam. Wartościowy film. Wiele treści,a do tego nasz ukochany Kraków w tle i to z nieco innej strony.

  • Joanna Gliniecka

   On był chyba dostępny w którymś internetowym kinie za kilka zł. W wolnej chwili poszukam:) Teraz chodzi mi po głowie sala kinowa i film o K. Kózkownie

 • http://kobietaipasja.pl Ula | Kobieta i Pasja

  Fajnie, że miałaś okazję być na gali. :) W Trójmieście zawsze tyle się dzieje, żałuję, że nie mieszkam bliżej. 😉

  • Joanna Gliniecka

   Uwierz mi, nie zawsze są możliwości, by zobaczyć wszystko, co się chce… zwłaszcza jak się ma dzieci.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better