Kulturalny wieczór panieński i kawalerski . Czy to możliwe?

Zbliżał się ślub naszych znajomych, a my chcieliśmy przygotować im wieczór panieński i kawalerski. Dodatkowym powodem było to, że tydzień przed uroczystością mieliśmy zaplanowany wspólny wyjazd na weekend do leśniczówki z Parą Młodą, świadkiem i jego żoną. Okazja więc nadarzyła się sama. Szukaliśmy pomysłu jak zorganizować wieczór panieńsko – kawalerski z pełną kulturą, godnością i humorem. Nie wchodziło w rachubę żadne picie za karę, czy torty o (delikatnie mówiąc) prowokacyjnym kształcie. Dobra zabawa przecież nie musi być grzeszna.  Powiedziałabym nawet z własnego doświadczenia – dobra zabawa nie jest grzeszna.

Zdecydowaliśmy, że przygotujemy grę dla narzeczonych. Grę, która będzie pokazywała ich wzajemne poznanie, relację i  plany. Personalizowaną – nawiązywała też do ich hobby czy szczególnych predyspozycji, np. Pan Młody jest mistrzem krasomówczym, więc recytował narzeczonej romantyczne teksty z „Pana Wołodyjowskiego” , a skoro lubi żeglowanie, narzeczona miała w trzech przymiotnikach opisać jego wymarzony jacht.IMG_8626

Aktualnie trwa  moda na planszówki – przygotowaliśmy więc (wspólnie ze świadkiem i jego żoną)  grę planszową z zadaniami, a dokładnie ścieżką zadań, bonusów i pytań, które podzieliliśmy na kategorie takie jak:

 • Pytania dotyczące znajomości takie jak przypomnienie sobie, co zamówili podczas wieczoru zaręczynowego na kolację, wymienianie imion dziadków czy wymienienie, bez czego przyszły współmałżonek nigdy nie wyjdzie z domu.
 • Pytania budujące relację to na przykład powiedzenie komplementu ukochanej osobie, jakiego jeszcze nie słyszał/a.
 • Zadania humorystyczne to choćby sadzenie nasiona drzewa w ciągu 1 minuty (wszak mężczyzna powinien zasadzić drzewo, wybudować dom i spłodzić syna) i udawanie przywoływania bociana. Akurat stanie na jednej nodze i machanie rękami (skrzydłami) to był hit. Zwłaszcza jak dołączył do edukowania świeżo upieczony tatuś 😉

Narzeczonym gra się bardzo podobała i w czasie weekendu z wieczorem panieńsko – kawalerskim grali aż 3 razy. Myśmy też się świetnie bawili im kibicując. IMG_8652IMG_8621Nagroda? Oczywiście, że była. Dekorował Laroroślowy tata :20150801_123241

Nie prezentuję zasad gry i wszystkich pytań (a naprawdę przygotowaliśmy ich dużo), bo zastanawiamy się nad jej wydaniem. Myślicie, że to dobry pomysł?

Ps. Planszę narysowała Basia. Zasady gry, pytania i zadania to wspólna praca nas (Asia i Basia) oraz naszych mężów.

 • http://www.mocem.pl/ Ewa Olborska

  Wow, świetny pomysł!!! :) Nieźle się napracowaliście :)
  Wieczory panieńskie i kawalerskie to dla mnie bardzo ciekawy temat. Też nie przepadam za obscenicznymi tortami i dekoracjami. Inne pomysły często są drogie (np. wyjazd do SPA, który często się pojawia w propozycjach na różnych blogach; no fajnie, ale nie znam żadnej dziewczyny, która miała taki wieczór). Wasza gra bardzo mi się podoba :)

  • Joanna Gliniecka

   Dziękuję (w imieniu wszystkich).
   A dobro trzeba promować, co niniejszym czynię. Pozdrawiam!

 • http://www.daywithcoffee.com.pl daywithcoffee

  Ale super! Cieszę się, że odkryłam to miejsce, tyle tutaj dobrej treści! Przede mną, choć jeszcze za dłuuuższą chwilę wieczór panieński i kawalerski mojego narzeczonego – chcę go przeżyć właśnie kulturalnie, godnie i z humorem, bo idee dzisiejszych najmodniejszych imprez tego typu zupełnie od mnie nie przemawiają…… (o zgrozo).

  • Joanna Gliniecka

   Witamy przyszłą Pannę Młodą:)
   Zerknij też na wpisy z września, pokazywałam tam mój autorski pomysł na album ślubny. I nasz tort :)

 • Winia Lud

  Ciesze się że trafiłam tu:) a gra super pomysł. Sama wspołorganizowałam wieczoru panieńskie tematyczne (o północy w paryżu, sielsko-wiejski) kulturalne i uczestniczki były w szoku że tak się da:) i że było super. ale wspólny wieczór i gra? pomysł ekstra:)

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better