Jak stworzyć oryginalny album ślubny?

Trwamy w radości świętowania naszej rocznicy ślubu. Ostatnio opowiadałam Wam o naszych zaręczynach. Dziś czas na prezentację  jedynego w swoim rodzaju albumu ślubnego. Drodzy narzeczeni, to propozycja dla Was. Pomysł sprzedaję także wszystkim gościom weselnym – zróbcie prezent Parze Młodej np. na Boże Narodzenie.

Dlaczego album jest taki wyjątkowy?

Zawiera stenogram całego naszego ślubu. Tekst błogosławieństwa w domu i całej Mszy. Jest spisana cała Liturgia Słowa, Liturgia Eucharystyczna i życzenia. Spędziłam na tworzeniu go kilka jesiennych wieczorów.

Przede wszystkim potrzebne są nagrania. Sześć lat temu technika wyglądała trochę inaczej. Umówiłam się z kamerzystą, że nagra cały nasz ślub i materiału nie potnie. To po pierwsze. Po drugie – dyktafon (choć dziś mógłby być to telefon lub aparat z funkcją nagrywania). Mieliśmy umówioną osobę, która sprzęt włączyła, położyła w pobliżu głośnika i pilnowała jak oka w głowie. Potem kilkukrotne odsłuchiwanie, przepisywanie w ukryciu pod nieuwagę Poślubionego, dobieranie zdjęć. Ot, cała filozofia. Prezent gotowy! Ucieszył się :) Efekt przedstawia się następująco:

IMG_2215IMG_2261IMG_2235IMG_2237

W naszym albumie mamy wpisany też tekst błogosławieństwa od arcybiskupa, które dostaliśmy z okazji ślubu i przyjęcia bezalkoholowego:

IMG_2240

Na końcu są jeszcze drobne wspomnienia z wesela. Kasia uwielbia je oglądać.

IMG_2243IMG_2249IMG_2252

Dziś można taki album zrobić też w formie ciekawej fotoksiążki, prawda?

Jak Wam się podoba? W tajemnicy Wam powiem, że nie znam nikogo, kto by miał taki album.

 • http://www.predylekcyjny.cba.pl Anna

  Jestem zachwycona! Mój narzeczony jest filmowcem i uzgodniliśmy, że na ustawionych w kościele kamerach nagramy Eucharystię tzw. longiem (czyli całość jak leci), a ponadto on stosuje właśnie metodę nagrywania dźwięku na dyktafon, bo zdarzają się młodzi chcący odsłuchiwać ślubnej homilii. Tak i my zamierzamy zrobić.

  • Joanna Gliniecka

   Anna, cieszę się, że pomysł znalazł Twoje uznanie i pozytywnie Cię inspiruje. Koniecznie pochwal się rezultatem. Radosnych przygotowań do ślubu :)

   • http://www.predylekcyjny.cba.pl Anna

    Dzięki wielkie! :)

 • http://www.mocem.pl/ Ewa Olborska

  Super pomysł! Ja też prosiłam kamerzystę, żeby nagrał całą Mszę, ale kilku fragmentów nie mamy niestety.
  Co do albumu to mamy wywołane zdjęcia i piękny album, ale przez 3 lata jeszcze go nie uzupełniliśmy (zdjęcia z albumów od fotografa rozdaliśmy, a na ślub i tak dostaliśmy dużo ładniejszy album), więc pomyślę o takiej formie. :) Dzięki za pomysł! :)

  • Joanna Gliniecka

   zdjęcia ślubne to i ja muszę wywołać… Mam 2 albumy – jeden z wybranymi przez nas od fotografa, drugi – ten, co prezentuję na blogu. To zaledwie ułamek. Ale chciałabym mieć wywołane najpiękniejsze momenty… Może fotoksiążka?
   ps. w najbliższym czasie pokażę jeszcze nasz wyjątkowy tort.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better