Jak zrobić z dzieckiem wielkanocny exploding box?

Idziecie na Święta z życzeniami  do rodziny lub przyjaciół? Nie ma nic lepszego, niż wzięcie ze sobą miłego gadżetu, który cieszy, a najlepszy upominek to wcale niekoniecznie ten słodki, a własnoręcznie robiony. Przygotowałyśmy z Kasią historię wielkanocną zamkniętą w eksplodującym pudełku. Zobaczcie!

Potrzebne materiały- jak zawsze domowe przydasie:

Gruby brązowy papier w dużym arkuszu (u nas gruby blok techniczny, ale może być i brystol)

Papiery kolorowe

Pianka

Filc

Sizal

Nożyczki, linijka, ołówek

Klej magic, papierowe taśmy kreatywne

wstążeczka

Do dzieła! Exploding box czyli pudełka eksplodujące to teraz modna sprawa. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by zrobić je w formie wielkanocnej kartki z życzeniami. Przy takiej robocie wątki ewangelizacyjne o śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa nasuwają się same.

Jak zrobić wielkanocne exploding box?

Odrysowałam Kasi 5 kwadratów o bokach 10 cm.  Potem wybrałyśmy historię całego Triduum Paschalnego. Ostatnią Wieczerzę umieściłyśmy po lewej stronie, Golgotę na środku i Pusty Grób z prawej strony. Alleluja! Na górze zrobiłyśmy Baranka, na dole Wniebowzięcie. Kasia miała za zadanie poprzyklejać klejem magic  przygotowane elementy. Tła do poszczególnych wydarzeń mają rozmiary 8x8 cm.

Następnie złożyłyśmy pudełko i przygotowałyśmy wieczko. Wieczko jest kwadratem i  ma rozmiary 15,2x15,2 cm. Następnie zrobiłam marginesy 2,5 cm i ponacinałam je na bokach tak, by złożyć pokrywę. Przy sklejaniu Kasia trochę wybrudziła boki klejem. Zdarza się. Uratowałyśmy sytuację przyklejając na bokach taśmę papierową 😉

exploading box z dzieckiem20180328_13553720180328_144209

Na koniec trzeba ostrożnie złożyć pudełko, przykryć je wieczkiem i związać wstążeczką. Nie zapomnijcie włożyć do środka karteczki z wielkanocnymi życzeniami i pamiętajcie, by nie życzyć tylko zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, bo to zbawienie jest najważniejsze, a nie zdrowie.

wielkanocny exploding box

A jeśli nie zdążycie pudełka przygotować na Święta, nic straconego, okres wielkanocny jest długi.

Polecam wykonanie  z dzieckiem takiej pracy plastycznej. Fajna zabawa przestrzenno – geometryczna.

  • http://tygrysmamatuitatatu.blogspot.com/ tygrysimy

    Fajna zabawa i efekt. Obdarowany będzie zachwycony. Jak kiedyś Tygrys zapała większą ochotą to prac plastycznych spróbujemy. Dobrego Triduum.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better