Wielka makieta Ostatniej Wieczerzy

Nie wiem, czy Wam wspominałam, ale uwielbiam całą liturgię Triduum. Jest przepiękna, przebogata, wyjątkowa. Teraz, u progu Triduum w naszym domu powstała makieta Ostatniej Wieczerzy.

„Uczta Pańska jest Pamiątką

Tek Wieczerzy przed Wiekami

Kiedy Jezus w noc ostatnią

W ręce ludzkie był wydany”

Kasia dorasta już do tego etapu, że  coraz więcej rozumie, więc coraz więcej jej wyjaśniam. Przy okazji zbliżającego się Wielkiego Tygodnia postanowiłam także obrazowo pokazać Kasi Ostatnią Wieczerzę.

Okazało się, że i nie tylko Kasi, bo makietę robiliśmy wspólnie razem z dziećmi mojej koleżanki, które akurat były u nas w gościnie. Przyznam, że siedmioletni Sebastian pracował bardzo zawzięcie i duża tu jego zasługa;)Sposób wykonania apostołów  to na blogu pomysł stary jak świat. Akurat z tymi dziećmi nie pracowałam jeszcze na ludzikach z rolek, więc chciałam im to pokazać. Sposób wykonania macie tu.

IMG_0651 IMG_0706 IMG_0655 IMG_0654

Potrzebne materiały:

Pudełko

Biała bibuła

Kolorowy papier i resztki papierów

sizal

Rolki po papierze toaletowym

Klej i klej na gorąco

Nożyczki

Oczka

2 nakrętki

Łyżeczka (miarka z cappuccino) IMG_0707 IMG_0727

IMG_0726

Jako zieleninę użyłam liście, które jeszcze niedawno były dekoracją urodzinową Piotrusia (część pokazałam Wamna Instagramie), a już mam na nie nowy pomysł. Do tego inne przydasie jak stare opakowywanie po piankach (tło) i usztywnienie z kioskowej książki (gwiazdki). Kielich wykonany jest z mniejszej połówki opakowania Kinder Niespodzianki i nakrętki od jogurtu. Chleb z miarki po cappucino (z odciętą rączką). makieta ostatnia wieczerzaIMG_0730IMG_0726ostatnia wieczerza dzieci

Fajna makieta, prawda? Nadaje się idealnie, by robić ją w grupie. Naszą robiły dzieci w wieku 3-7 lat. Warto zaprosić dziecięcych znajomych i wspólnie tworzyć. Pomysł warto też wykorzystać na spotkaniach oazowych czy w pracy diakonii wychowawczej.

Inne pomysły na  Wielki Post:

  1. Zadania
  2. Lapbook Wielki Tydzień
  3. Przedstawianie graficzne Ewangelii, Drogi Krzyżowej, nauka słówek po angielsku

 

  • http://tygrysmamatuitatatu.blogspot.com/ tygrysimy

    I dla mnie to szczególny czas. Żałuję tylko, że nie mogę uczestniczyć we wszystkich nabożeństwach. Ktoś musi zostać z Synkiem. Świetna makieta. Cieszę się, że ostatnio u Was coraz więcej takich “dzieciowych” propozycji.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better