Jak zrobić wielkanocną kartę kontrastową dla niemowlaka?

Jeśli macie w domu lub rodzinie niemowlaka, to pewnie słyszeliście, że u małych dzieci doskonale sprawdzają się produkty kontrastowe, zabawki, książeczki czy karty. Patryk na przykład bardzo lubi swojego biało – czarnego osiołka.  Przy okazji zbliżającej się Wielkanocy zrobiłyśmy z Kasią wielkanocną kartę kontrastową z motywem Baranka Paschalnego.

Nie ukrywam, że to Baranek Paschalny, a nie jakiś kurczak czy zając jest symbolem Wielkanocy i tego się trzymam.

W któreś popołudnie wyciągnęłam z szafy „przydasie” i z Kasią zrobiłyśmy kontrastowy obrazek dla naszego dzidziusia. Niech ma i spogląda, ćwiczy wzrok i koncentrację. A kiedy mogę go pilnować, biorę na kolana i paluszkiem dotykamy różnych faktur naszego Baranka Paschalnego.

Potrzebne materiały:

Czarny sztywny filc

Miękki filc ( u mnie czerwony, zielony)

Miękkie tkaniny (u mnie włochata biała i polarek żółty)

Nożyczki

Marker kredowy

Taśma dwustronna lub klej magic

oczka

Na filcu markerem kredowym obrysowałam i wycięłam nożyczkami kontur, który wydawał mi się optymalny. Następnie Kasia podkleiła tkaniny przygotowane wcześniej. Całość z tyłu usztywniłam grubszą kartką. Gotowe. Jak widać roboty  przy tym niewiele, więc warto taki prezencik niemowlakowi sprawić. Praca jest dla niemowlaka, a wykonać może śmiało starszak. A jeśli chcecie inny pomysł na Baranka Paschalnego, odsyłam Was tu.

20180327_134313 20180327_133433karta kontrastowa dla niemowlaka diy

Dajcie znać, czy podoba Wam się nasza wielkanocna karta kontrastowa.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better