10 sukienek dla małej dziewczynki sypiącej kwiatki na procesji w Boże Ciało

Czy zwróciliście uwagę na odświętne stroje wiernych w czasie procesji Bożego Ciała? Ja tak. Są bardziej eleganckie niż w zwykłą niedzielę. Panie w sukienkach czy garsonkach, panowie niejednokrotnie w garniturach. Jeans jest passe chociaż tego jednego dnia. Także dzieci ubierane są wyjątkowo ładnie. Wśród nich oczywiście wyróżniają się dzieci pierwszokomunijne w albach i komżach oraz malutkie dziewczynki sypiące kwiatki. Moja córeczka dorasta do tego wieku, że chyba będzie mogła czynnie brać udział w procesji i podejmować swe pierwsze posługi, tym bardziej, że sama tego chce. Cieszy się, że będzie sypać kwiatki Panu Jezusowi (aczkolwiek inną sprawą jest to, ile z tego rozumie). Czas na poszukiwania stroju! Oto subiektywny przegląd białych sukienek dla małych dziewczynek.

Konieczna jest śliczna, delikatna i pełna uroku kreacja, która podkreśli uroczysty charakter Bożego Ciała, a zarazem będzie wygodna dla dziecka i skromna. Niewinność, czystość… Sukienka biała jak chleb, korporał i obrus eucharystyczny.

Producenci proponują kilka rodzajów stylizacji.

Na poczatek coś dla zwolenników prostoty i skromności, z niewielkimi koronkami:

c and a zara

1 C&A outlet

2 Zara

Kolejny styl sukienek- tłoczone kwiatki w tkaninie:

c and a h m

3 C&A

4 H&M

Sukienki z rękawkami - motylkami:

hm zara

5 H&M

6 Zara

Sukienki z kokardą, wszak kokardy lubi każda mała dziewczynka:

CELLBES small design

 

7 Cellbes

8 Small design

Sukienki z naszytymi  kwiatkami:

cool club zara

 

9 Cool Club

10 Zara

Oczywiście, taką sukienkę można wykorzystać później na innych imprezach okolicznościowych, zwłaszcza jeśli Wasza córeczka miałaby być druhenką na ślubie.

Który styl najbardziej przypadł Wam do gustu?

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better