Zrób coś dla siebie i odpocznij!

Zdarza Wam się czasem spontanicznie robić coś szalonego? Takie chwile, gdy  razem odpoczywamy jesienią, są na wagę złota.  Czasem Latoroślowy tata mówi: po pracy jedziemy! Pakuję wtedy obiad na ciepło do termosu, zbieramy przydatne rzeczy  i wyruszamy na łono przyrody. Takie chwile są nam bardzo potrzebne.

W tym roku jesień na Pomorzu była naprawdę piękna. Pełna słońca i koloru. Z radością chodziliśmy na grzyby lub jeździliśmy jeść obiad na pustej plaży. Piknik przecież można zrobić także jesienią. A jedzenie obiadu o zachodzie słońca w Jastrzębiej Górze – powiedzmy sobie szczerze, nie wszyscy mogą mieć taką możliwość jak my.

Teraz odpoczynkiem jest samo oglądanie zdjęć i wspominanie tych cudownych chwil. Było bajecznie.

Widok z okna w sypialni o poranku. Ptaki odlatują, jesień nadchodzi.

IMG_0011

Swoją drogą - w październiku widziałam jeszcze jeden klucz lecących ptaków. Leciały w kierunku południowo - wschodnim. Dosłownie z 5 minut później leciały dużo mniejszy kluczyk ptaków, które leciały zdecydowanie na wschód. Głośno krzyczały, wyraźnie nawoływały resztę. Miałam wrażenie, że to spóźnialscy z poprzedniej ekipy. Czy mają szansę odnaleźć resztę grupy? Ktoś mi wytłumaczy jak jest w przyrodzie? Ptaki drapieżne (orły, sokoły) swoich "krewniaków" sa w stanie namierzyć z kilku km, liczę, że i im się uda. Naprawdę uwieżcie, gdybym mogła, to bym im drogę pokazała.

Latoroślowy tata każdą wolną chwilę spędzał w lesie. To tylko niektóre kadry, zapewniam Was, że grzybobrania zawsze były udane. Mnie zachwyciły piękne kolory pomorskich lasów.

IMG_0103 IMG_0088IMG_0057IMG_0044IMG_1651IMG_1622jesieńIMG_1441IMG_1386

Czy pisałam Wam coś o Jastrzębiej Górze? Latem za nią nie przepadam, ze względu na wąska plażę, co powoduje ogromny ścisk plażowiczów. W pozostałym czasie chętnie tam jeżdżę. Tu migawki z naszego spontanicznego jesiennego wyjazdu.

IMG_1778

Czy ktoś wie, co to jest za roślina i jakie ma zastosowania? Wydaje mi się, że ostatnio widziałam ją na talerzu w programie kulinarnym.

IMG_1785  IMG_1864 IMG_1788

Widzicie tą radość po wejściu na piasek? Bezcenne!

 

plaża

Coś na ciepło. Obiad może mało wyszukany (grillowana biała kiełbasa z przystawkami i pieczywem), ale na łonie natury - pycha!jastrzębia góra

 

morze

Na koniec nasz wczorajszy odpoczynek:

liście listki

 • http://gisikowo.com/ Małgorzata Gołębska

  Nigdy nie byłam jesienią nad morzem. Patrząc na zdjęcia to, aż Wam zazdroszczę

  • Joanna Gliniecka

   Warto zaszaleć i pojechać. Najbardziej polecam okolice 20 października. Żółte liście nad samym morzem…
   Zimą też jest pięknie! Oblodzenia falochronów i molo, kry…
   Zachęcam, kto powiedział, że morze = plażing?

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better