Teneryfa jest pełna koloru!

Pamiętam pewną  dyskusję w Internecie między tymi, którzy chcieli wyjechać na Wyspy Kanaryjskie i tymi, którzy już tam byli. Niektórzy widzą Teneryfę szaro - przez pryzmat ciemnego piasku wulkanicznego na plaży. Chcę Wam powiedzieć coś innego - Teneryfa jest pełna koloru. Sami zobaczcie.

IMG_4830

To były wakacje naszego (dotychczasowego) życia. Spędziliśmy na Wyspach Kanaryjskich dwa tygodnie. Zwiedziliśmy ją bardzo dokładnie. Po śniadaniu wyjeżdżaliśmy z hotelu w Puerto de la Cruz i chłonęliśmy piękno przyrody. Zapewniam Was, było na co popatrzeć. Do dziś czasem staje mi przed oczami widok na ocean z La Orotavy lub ze szlaków na wulkanie Teide (tu widoczne są także kolejne wyspy). Błękit nieba, błękit Oceanu, a w masywie Teide barwne piaski, pyły i skały. Kolory ziemi naprawdę mają wiele odcieni. Trochę zółci, trochę czerwieni. IMG_5474

Często wspominam też spacery po parkach botanicznych, a byliśmy w przynajmniej czterech. Wyspy Kanaryjskie są jak marzenie. Zaskakują ilością barw. Piękna roślinność, głęboka zieleń, kolorowe kwiaty, które w naszej strefie klimatycznej nie występują. W takich miejscach czas się nie liczy, człowiek chłonie każdy detal, zwłaszcza, gdy jest delikatnie nasłoneczniony.   lilie wodne la orotava kwiaty kwiaty teneryfa kolory teneryfy kaktusy IMG_5365 IMG_2928

Niesamowite formy skalne, tak, przejście Wąwozu Masca w tak wielkim upale to jest wyczyn (pamiętajcie o duuużym zapasie wody, bo przez 8 km nie będzie gdzie wody dokupić), a potem podróż „Boat taxi” (motorówką) wzdłuż klifów Los Gigantes (przy okazji zawiozą Was do łowisk i pokażą przy odrobinie szczęścia delfiny – myśmy widzieli). A właśnie, delfiny… mówcie co chcecie, ale dla mnie już zawsze na zawsze muzyka z „Piratów z Karaibów” kojarzy się i będzie się kojarzyć ze skokami delfinów na pokazie w Loro Parku.

Pamiętam jak chodziliśmy między plantacjami bananów na plażę El Bolullo. Piasek wulkaniczny jest ciemny – ale zapewniam Was – o dziwo nie brudzi nawet jak na nim siedzisz w białych spodniach. Wystarczy się otrzepać. Na tą plażę chodziliśmy w każdej wolnej chwili. Była cicha i spokojna, a dno na środku bez form skalnych i kamieni.  No, chyba, że siły natury miały tego dnia przewagę, wtedy co najwyżej obserwowalismy żywioł 😉

Teneryfa natura IMG_9474 IMG_6325 IMG_4889

Wielbiciele pieszych wędrówek górskich znajdą dla siebie też kilka szlaków.

IMG_8731 IMG_7139 IMG_5512 Oczywiście widzieliśmy tam rzeczy, których nigdzie wcześniej i nigdy później nie widzieliśmy. Na przykład mieszkania w skałach czy wspomniane wcześniej ciemne plaże.IMG_9892

Niesamowity jest też klimat małych miasteczek. Wąskie uliczki, spore place i te balkony! Drewniane balkony – symbol  Wysp Kanaryjskich. W czasie siesty czas wolniej płynie.zieleń witraż drzwiuliczki poprawka IMG_6047

teneryfa mozart maryja kolory teneryfy

Wakacje na Teneryfie były niezapomniane. Wspominamy je z sentymentem i chętnie sięgamy do naszych zdjęć i filmów, zwłaszcza teraz, gdy za oknem rzeczywiście jest już szaro, buro i ponuro. A gdybyśmy dziś mieli wolne środki finansowe, z pewnością przeznaczylibyśmy je na wakacje w ciepłym miejscu. Jestem przekonana, że byłyby to Wyspy Kanaryjskie. Może Gran Canaria?

 

 

 • http://www.daywithcoffee.com.pl Ewa | Day with Coffee

  Cudownie, jak w bajce! Ciemne plaże faktycznie ciekawe. Zdjęcia kojarzą mi się z programem “Rozbitkowie” czy jakoś tak, który kiedyś był na wizji 😉 Fantastyczne wspomnienia!

 • http://mycarlow.blog.pl/ MyCarlow Blog o County Carlow

  Piękne zdjęcia tej roślinności i szczegółów z uliczek. Teneryfa jest na mojej liście marzeń miejsc, które chciałabym kiedyś odwiedzić.

  • Joanna Gliniecka

   Na mojej nie była. Widziałam zdjęcia cioci i bardzo mi się podobały. Jak my później jechaliśmy po prostu powiedziałam, że jedziemy tam, gdzie jest ciepło i nie muszę wyrabiać paszportu :) Zachwyciłam się kanarami i po Teneryfie pojechaliśmy na Fuertę, Lanzarotte i Lobos :) w planach (bardzo odległych, ale od czego są marzenia) Gran Canaria.

 • http://food-illustration.blogspot.com/ Magda

  Uwielbiam w Hiszpanii te Maryjki na ścianach 😀 im dalej w stronę Andaluzji, tym ich więcej, hehe.

  Chętnie bym sobie zrobiła wakacje w takim kawałku świata, teraz własnie 😉
  Ale.. piękne zdjęcia trochę wynagradzają mi tęsknotę (:

  • Joanna Gliniecka

   hmmm jak byliśmy na Fuertcieventurze tych Maryjek nie widziałam. Andaluzj mówisz… jestem chętna!
   ps. Nie wiem, czy wzróciłas uwagę, ale Maryja w kościołach jest ubierana w stroje i szaty takie własnie jak na tej cenramice. Piękne zdobne suknie :)

 • http://vitafem.blogspot.com/ Vitafem

  Kwiaty, woda, spokój, super, przydałoby się w te szare dni. Przepiękne zdjęcia :)

  • Joanna Gliniecka

   dziękuję :)

 • http://wolnymkrokiem.pl Agnieszka Ilnicka

  Jak przyjemnie patrzy się na Twoje zdjęcia, kiedy za oknem pada deszcz :)

 • Keight

  No i już tęsknię… Eh :)

 • http://www.laboratoriumwiezi.pl Laboratorium Więzi – Ewa A.

  Jak patrzę na tą relacje, to marzę, żeby tam pojechać :)

  • Joanna Gliniecka

   podróżowanie teraz jest coraz łatwiejsze do zorganizowania. Całe Kanary są piękne. Tu namiastka Fuerteventury http://latorosle.pl/podroze/rajskie-plaze/ Mnie aż nogi noszą, jak widzę niektóre oferty… w 2016 r mamy inne plany, ale na 2017 jeszcze urlopu nie zaplanowaliśmy:)

   • http://www.laboratoriumwiezi.pl Laboratorium Więzi – Ewa A.

    Musimy to zaplanować, to się uda 😉

 • http://www.mocem.pl/ Ewa Olborska

  Jak bajkowo! :) Tęsknię za tamtym klimatem :)

 • http://justpointofview.weebly.com justpointofview.weebly.com

  Cudowne zdjęcia!! Szkoda, że nie można się tam teleportować 😉 Pozdrowienia!

  • Joanna Gliniecka

   Dziękuję! Muszę się wziąć w garść i coś wywołać, bo tak serio, to aż szkoda takich zdjęć trzymać tylko na dysku, prawda?

   • http://justpointofview.weebly.com justpointofview.weebly.com

    Zdecydowanie! Takie zdjęcia będą oryginalną ozdobą domu :)

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better