Nadchodzą bajeczne Święta!

Osobiście uważam, że w strefa wiary jest ważniejsza (tu pokazywałam Wam naszą adwentową podróż), ale… każdy lubi czuć się dzieckiem, a dzieciństwo to marzenia i bajeczne wyobrażenia. By moje dzieci przeniosły się trochę w świat ze snów, pełen pięknych zapachów, kolorów, światełek, zabrałam je tam, gdzie w tej chwili najlepiej można to zobaczyć, czyli centrum dużych miast.

Na początek- Jarmark Świąteczny w Gdańsku

Już rok temu chciałam go odwiedzić, ale plany pokrzyżowała nam choroba. W tym roku nie czekałam, tylko dzień po otwarciu spakowałam manatki i pojechaliśmy do Gdańska. Oczywiście Jarmark najpiękniejszy jest po zmierzchu i właśnie wtedy wybraliśmy się na Starówkę. Nasze oczy cieszyły iluminacje świetlne, choinki, choineczki, świecidełka, pierniczki, piękne bombki. Nastrój nadawała amerykańska muzyka świąteczna (i jedna z ulubionych piosenek mojego taty – Driving Home for Christmas). Zapach pierniczków, przypraw korzennych, pomarańczy, bigosu, smalczyku, domowych rarytasów.

Do tego przejazd wenecką karuzelą (zazdroszczę Kasi!) Radosny klimat, przyjemne popołudnie. Trzymajcie się za portfele, bo okazji do wydawania kasy jest dużo!

Na Jarmarku w Gdańsku byliśmy 4 XII, szkoda, że jeszcze wtedy nie działały miejskie światełka na Starówce, byłoby jeszcze piękniej.Jarmark Bożonarodzeniowy GdańskJarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk

Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk

Jarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny GdańskJarmark Świąteczny Gdańskjarmark gdańskijarmark w gdańsku

Ale Gdańsk to nie wszystko. Polecam Wam Warszawę!

Kiedy nadarzyła się okazja, by spędzić mikołajki w Warszawie, pojechałam bez gadania, ba, przebierałam nogami, by pospacerować Krakowskim Przedmieściem czy po Starówce. Imponująca jest zwłaszcza choinka pod samym Zamkiem Królewskim. Zapewniam Was, że Warszawa po zmroku w tej chwili naprawdę zachwyca. Chodziliśmy to tu, to tam, podziwiając każde światełka, każdą dekorację. Zachwyt Kasi był naprawdę wielki. Jakie proste rzeczy potrafią ucieszyć dzieci. Jeśli macie taką możliwość – zachęcam do wyjazdu, takie chwile zostają w pamięci na długo.

Warszawa światełka Warszawa światełka Warszawa światełka Warszawa światełka Warszawa światełka święty Mikołajzakochaj się w Warszawie zimowejzakochaj się w Warszawie zimowejzakochaj się w Warszawie zimowejzakochaj się w Warszawie zimowejzakochaj się w Warszawie zimowejzakochaj się w Warszawie zimowejwarszawa świąteczna

Ps. Normalnie namawiam Was do wyjazdu za miasto, ale teraz wszem i wobec zachęcam do zostania w mieście. Jarmark świąteczny jest też przy warszawskiej Starówce, asortyment i wielkość własciwie taka sama, więc jedźcie, gdzie macie bliżej:)

  • http://tygrysmamatuitatatu.blogspot.com/ tygrysimy

    Wiadomo, że tan aspekt religijny Świąt jest najważniejszy, ale ta zewnętrzna otoczka ma swój urok. Piękne dekoracje mieliście okazję oglądać. My dziś planowaliśmy pójść na spacer i pokazać Tygrysowi światełka (dotąd widział je z okna auta), ale deszcz pokrzyżował nam plany.

  • http://opiekunowie.eu/ Krystyna M.

    Ja dziś byłam na Jarmarku Jamneńskim w Koszalinie! :) Podziwiałam piękne rękodzieło, aż samej zachciało mi się zrobić coś takiego ładnego! Już teraz dużo nie zdążę, ale na przyszły rok – na pewno! Śliczne zdjęcia robisz!

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better