Co czytaliśmy w Muzeum Emigracji?

Jak Wam wspomniałam, w Muzeum Emigracji działa Strefa Małego Podróżnika, która w dużej mierze opiera się na czytelnictwie. Są piękne kanapy i wygodne poduchy, które aż proszą, by usiąść wygodnie i czytać, czytać, czytać. Oczywiście książeczki o podróżach!

Trzeba przyznać, że książki są bardzo dobrze wyselekcjonowane. Dobrane zarówno do wieku dziecka (od zwykłych kartonowych dla malucha do książek dla przedszkolaków i szkolniaków) jak i do miejsca (wszystkie dotyczą podróżowania, nowych miejsc, stolic europejskich czy muzeum). Co zwróciło naszą uwagę?

1. Książeczki dla najmłodszych. Anna Clara Tidholm, Gdzie idziemy? Sympatyczna książeczka o wyprawie małego człowieka. Wystarczy się ubrać i wyruszyć w świat, a wieczorem wrócić do domu :)

IMG_7596

 

kolaż 1kolaż 2

 

2. Książeczki dla trochę starszych dzieci (miękkie kartki). Eva Susso, Benjamin Chaud, Babo chce. Tytułowy Babo w wózku wyrusza na spacer. Ja książką zachwycona nie byłam, Kasi się podobała (wetrowałyśmy i czytałyśmy chyba ze dwa razy).

kolaż 3

 

3. Muki w podróży dookoła świata. Nie ukrywam, ta książeczka najbardziej przyciągnęła Kasi uwagę. Pewnie swą pstrokacizną. Mi podobały się nawiązania do klimatu odwiedzanych miejsc, prawdziwa Grecja, Laponia czy Madagaskar itp. Minus za trudne słownictwo. Mamie się język plątał, sami zobaczcie: "Mój kolega lemur o imieniu Maki Catta przedstawia mi swoją rodzinę: Aj Aj, Inri, Sifaka, Makako". Z drugiej strony dziecko ma szansę nauczyć się obcych słów, takich jak mokki ( po fińsku domek), ukki (fiński dziadek), yassu (cześć, język grecki) i wiele innych.

 

 

mukikolaż 4

 

 

4. Kultowa Basia... Wszystkie przedszkolaczki to znają. Tym razem Basia, bohaterka książki Zofii Staneckiej i MArianny Oklejak, wybiera się na urodziny Anielki do Muzeum Narodowego. Szaleństw, przebrań i przygód nie brakuje, ale dzieci dowiadują się jak należy się w muzeum zachować (nie ślizgamy się po podłodze, nie biegamy) i jakie ekspozycje są na wystawach. IMG_7586kolaż 5

5. Moi faworyci, tylko Latorośle muszą do nich dorosnąć :) Seria ze stolicami europejskimi, pięknymi ilustracjami i nawiązaniem do architektury i kultury tych miejsc. Takie mini-przewodniki dla dzieci. Polecam i czekam, kiedy sama będę to czytać dzieciom. Podróż, choćby tylko czytelnicza, do rzymu, Londynu, Paryża, to jest to!kolaż 6

kolaż 7kolaż 8

kolaż 9kolaż 10

To tylko część książek ze Strefy Małego Podróżnika w Muzeum Emigracji w Gdyni. Jeśli jesteście nimi zainteresowani, niektóre z nich można kupić w muzeum na parterze w sklepiku z książkami i gadżetami.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better