Niekonwencjonalne Pisma Święte dla starszych dzieci

Co jakiś czas widzę na katolickich grupach rozwojowych dla kobiet, że szukacie Pisma Świętego dla dzieci. Kiedyś Wam kilka polecałam pozycji dla małych dzieci, dziś nasza biblioteczka się rozrosła, czas na nowe, niekonwencjonalne Pisma Święte dla starszych dzieci.

Jako, że mamy Wielki Post, skupię się na przedstawieniu w nich wizerunku Męki Pańskiej, choć w każdej z nich to naprawdę niewielki procent treści.

Biblijny detektywBiblijny detektyw recenzja

Kasia lubi książeczki z wyszukiwaniem. Już kiedyś polecałam Wam kartonową Biblię dla maluchów z wyszukiwaniem (tu). Polecam ją dalej. Dla starszych dzieci warto podsunąć podobną pozycję. Ma cienkie kartki i już trochę tekstu pisanego na marginesach (polecenia), więc trzeba czytelnikowi trochę pomóc.

Oprócz poleceń „znajdź”, pomagających w skupieniu, refleksie i spostrzegawczości, jest aspekt pomagający w uzupełnieniu tego, czego nie ma w innych pozycjach. Ta książka przemyca wiedzę z zakresu historii,  antropologii, antropologii kultury itp. Po prostu pomaga odnaleźć się dziecku w danym okresie i danej rzeczywistości. Pokazuje rzeczy na które wcześniej być może nie zwróciliście uwagi.  Jest dobrym uzupełnieniem czytanych i poznawanych historii biblijnych omawianych w innych książkach. To naprawdę bardzo mocna strona tej książki i dlatego warto ją mieć.

Do tego spójna koncepcja kolorystyczna, mocno stonowana i dość dużo treści ze Starego Testamentu i Dziejów Apostolskich.

Jak wygląda Męka Pańska?

To tylko jedna strona. Ale pokazuje np. sposób grzebania ciał, grobowce kamienne, Golgotę na uboczu miasta, życie codzienne…

IMG_6851 IMG_6803

Zaskoczyła mnie za do duża ilość scen opisanych przez Apostołów po Zmartwychwstaniu i brak Bożego Narodzenia 😉

Polecam. Kasia też poleca.

Biblia Minecraft

czyli Nieoficjalna Biblia dla Minecraftersów. Historie biblijne opowiedziane blok po bloku.

Sięgnęłam po tą pozycję bo…

… Bo jestem  kobietą, w moją estetykę nie trafia i tyle. Nie to, żeby musiał być  brokat i  róż (w moim przypadku zieleń i niebieski), bym to akceptowała… Po co więc mi ta Biblia?

… Bo nie ja jestem jej adresatem…

… Bo pamiętam słowa z zeszłorocznej konferencji, że ewangelizować musimy wszystkimi możliwymi sposobami dostosowanymi do odbiorcy. A tu pomysł na przekaz treści jast naprawdę dobry i autorom otwarcie trzeba pogratulować pomysłu. Mów o historii zbawienia Minecraftem...

… Bo do mnie dotarła jedna myśl i świeci w głowie jak żarówka. Przetrawiłam ją i zrozumiałam. Jestem mamą dwóch chłopaków i mam chrześniaka. By być na czasie z chłopakami, muszę znać ich męską estetykę, rozmawiać z nimi ich językiem, być wtedy, kiedy oni tego potrzebują, kiedy sami do mnie przyjdą. Wtedy mam być dla nich, czekać nie będą. Chciałam więc poznać to, czego ja nie rozumiem. Oswajać męski świat. Robię to z myślą o nich. Chcę się dla nich starać.  Swoją treść daję w im akceptowalnym wyrazie – niczym w grze komputerowej. Ilustracje są mocno kwadratowo- blokowe, a czcionka też mi na z gry wziętą wygląda, no i te wypowiedzi w  chmurkach, skrócone maksymalnie, ale zawierające całą esencję 😉 Minecrafta nigdy nie grałam, ale z tego, co kojarzę, to on właśnie jest taki kwadratowo- blokowy.

A może Ty jesteś fanem Minecrafta? Znam rodziców, którzy dobierają zabawki dla dzieci pod kątem tych, którymi sami by się bawili, by spędzać z dziećmi czas tak, jak się lubi (jak lubicie oboje). Wtedy pewnie zobaczysz jakieś realne odniesienia do gry.

Wydaje mi się, że jest to ciekawa komunijna pozycja. Rozważcie jej zakup dla chłopaków. Te ilustracje mają szansę trafić do młodego chłopaka, tekstu tam niewiele. Przeczyta, resztę dopowiesz Ty;) To ogromna sztuka aż streścić Pismo Święte do krótkich komunikatów.

Jak wygląda Męka Pańska?

Oczywiście jest minecraftowa czyli kwadratowa;) Jest zdecydowanie więcej treści;) W ogóle w tej Biblii jest więcej historii biblijnych niż w wyżej prezentowanej książce detektywistycznej.

Wszystko zaczyna się Ostatnią Wieczerzą, jest Modlitwa w Ogrójcu, Pałac Piłata, Szymon Cyrenejczyk, Ukrzyżowanie… Tak, Męka jest bardzo rozbudowana.IMG_6847 Biblia minecraft recenzjaIMG_6796IMG_6799

Podsumowując pozycja jest naprawdę ciekawa i godna uwagi.

 • http://matkanaszczycie.pl Mom on top

  A gdzie można kupić tę Biblię dla Minecraftersów?

  • http://matkanaszczycie.pl Mom on top

   Aaaa, już znalazłam :)

 • http://www.frantkiwedrowniczki.pl Magda

  A znasz Biblię komiks? Kupiłam moim chłopakom…

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better