Jesteś zabieganą mamą? Ta książka jest dla Ciebie!

Kiedy czytacie moje adwentowe wpisy, spotykam się z uwagami, że nie zawsze dysponujecie odpowiednią ilością czasu na długie zadania do Kalendarza Adwentowego. Wiem o tym, dlatego promuję też zadania szybkie i proste. Czasem jednak potrzebujecie gotowca i taki gotowiec chcę Wam dziś pokazać recenzję książki "Dzieci poznają Adwent i Boże Narodzenie".

Beata Legutko, Marta Wielek, Dzieci poznają Adwent i Boże Narodzenie

Na chyba najlepszej facebookowej grupie rozwojowej dla kobiet zobaczyłam promocję tej książki i uznałam, że warto ją kupić. Wartość bombonierki, a treść bardzo dobra. Nie jest to nowość wydawnicza, ale wciąż dostępna w sprzedaży. Rodzice, katecheci, animatorzy polecam i zachęcam. Na pewno znajdziecie tu inspiracje do swojej pracy.

Adwent

W środku znajdziecie ciekawe propozycje na rodzinne przeżywanie Adwentu i tym samym edukację liturgiczną w rodzinie i przybliżenie dzieciom Boga. To doskonała pozycja dla tych, którzy potrzebują czegoś więcej, przygotowanego i podanego na tacy, wprost do użycia, w każdym roku liturgicznym (A, B, C) w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Są wszystkie Ewangelie niedzielne i świąteczne, byście rozważali w rodzinie Słowo Boże. To bardzo mocny punkt tej książeczki. Są główne myśli, sposoby prezentacji i pomysły na zabawy z przedszkolakami. Gdzieś mi chyba mignął nawet gotowy pomysł na adwentową grę terenową (daj Boże pogodę)

Jest wytłumaczenie słowa Adwent i przydatne adwentowe „słowa – klucze”. Są konspekty rodzinnych celebracji, wieniec i lampion adwentowy, gotowy pomysł na kalendarz adwentowy i drzewko Jessego, tablica dobrych uczynków i sianko, schody dla Dzieciątka i kilka przepisów kulinarnych.IMG_5801 IMG_5802 Dzieci poznają Adwent i Boże Narodzenie recenzja

Ciekawa propozycja autorek to budowa szopki dzień po dniu. Robicie wspólnie szopki?

Boże Narodzenie

Podobnie rzecz się ma z Wigilią i Bożym Narodzeniem. Jest słowniczek, wprowadzenie w okres liturgiczny, celebracje,  jest propozycja Jasełek kukiełkowych (na drewnianych łyżkach kuchennych) i pomysł na rysunkowe przedstawienie ukamienowania św. Szczepana (w formie filmu rysunkowego Home made). Książka kończy się rozważaniami na Niedzielę Św Rodziny, Chrzest Pański i Objawienie Pańskie.Dzieci poznają Adwent i Boże Narodzenie recenzja

Dzięki Dzielne Niewiasty za polecenie tej książki, polecam dalej:)

  • Ika

    Też na grupie ją wypatrzyłam i czeka w koszyczku na zakup. To muszę się pospieszyc, bo teraz to mi wykupią 😉

  • http://tygrysmamatuitatatu.blogspot.com/ tygrysimy

    Mam tę książkę na swojej liście. Już teraz wiem, że warto ją zakupić.

  • Winia Lud

    książkę zdobyłam! czas zacząć czytać może coś uda się jeszcze zastosować!

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better