101 ciekawostek. Statki

Ostatnio mieliśmy okazję płynąć promem do Szwecji i zwiedzać Muzeum Morskie w Karlskronie. Przygotowując się do rejsu postanowiłam rozbudzić Kasi wyobraźnię i przybliżyć jej tematykę statków. Pomogła mi w tym książeczka „101 ciekawostek. Statki” niedawno zakupiona w dyskoncie.

Książeczka podzielona jest na dokładnie 101 krótkich akapitów przedstawiających jakąś ciekawą informację dotyczącą wszystkiego, co dotyczy statków, w tym w krótki sposób przedstawia historię żeglarstwa. Dziecko pozna, że przyczyną rozwoju żeglugi była potrzeba i konieczność handlu.

IMG_0745 Dowie się, że kiedyś statki były napędzane siłą mięśni- jak choćby drakkary wikingów, potem nastała era żaglowców i parowców. Zobaczy rodzaje współczesnych statków i dowie się, że niektóre łodzie podwodne mogą pozostawać zanurzone przez półtorej roku, a zatonięcie Titanica nie było najtragiczniejszą katastrofą morską w dziejach. Tyle tytułem wstępu.

A wracając do spraw związanych z naszą wycieczką… Książka pomogła mi pokazać Kasi na ilustracjach jak wygląda port handlowy i wojskowy, co to jest reda i jak wyglądają prawdziwe wielkie statki pasażerskie. Do tego kilka ciekawostek o załodze, cumowaniu statku, holownikach, ładunku. Teraz Kasia cały czas ją ogląda i mówi' "Ja płynęłam takim statkiem, prawda?'.

IMG_0759

IMG_0758 IMG_0748

Ps. W serii ukazało się wiele innych tytułów, np. zwierzęta i zamki średniowieczne. O ile wydanie "Statków" mi się podoba, to inne książki wydają mi się zbyt pstrokate i pomimo  bardzo dobrej ceny (4,99 zł), nie kupiłam ich.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better