Podróżujesz z dzieckiem? Przeczytaj!

Podróże małe i duże od dzieciństwa są moją pasją. Teraz, kiedy mam małe dzieci nie rezygnuję z nich, tylko staram się je dostosować do potrzeb i wymagań Latorośli. Jeździmy samochodem, pociągiem, latamy, pływamy. Staram się, by każda podróż dla wszystkich członków rodziny była dobrą przygodą.

Pamiętam jak latoroślowy dziadek po naszym zeszłorocznym powrocie z Wilna (Piotruś miał wtedy ponad pół roku) powiedział, że wnuczek w swoim życiu zwiedził więcej niż dziadek. Choć powiedział to z przymrużeniem oka, dla mnie był to prawdziwy komplement. Oczywiście w podróżowaniu ogranicza nas czas i pieniądze. Są tacy, którzy jednak zarabiają na swej pasji i podróżują ze swoimi małymi  dziećmi nawet dookoła świata.

Oczywiście dzieci mają swe specyficzne prawa i obowiązki, także w podróży. Stąd też pomysł Anny i Krzysztofa Kubusów, by napisać kompendium wiedzy – „Podróżuj z dzieckiem. Poradnik praktyczny”. Przeczytałam jednym tchem. Super się czyta.

Autorzy i ich znajomi opisują różne „historie z życia wzięte”, które pomogą innym, a zwłaszcza mniej doświadczonym, przygotować się dobrze do wyprawy na podmiejską wieś i drugą półkulę globu. Ciekawe jest to, że książka zawiera dużo różnych ujęć podróży.  Głównie organizowanych przez same rodziny np. w kierunkach azjatyckich, choć są też wzmianki o all inclusive w kurortach czy o jeździe na biegówkach z dzieckiem w chuście.

Patenty mają nie byle jakie! Wiedza dla wtajemniczonych( trochę przypomina mi teksty Wojciecha Cejrowskiego o srebrnej taśmie z Walmarta dobrej na wszystko). Pomagają i wskazują miejsca w sieci, gdzie  szukać inspiracji, kogo pytać o doświadczenia, radzą jak dobrać sprzęt nie tylko dziecięcy i „zestaw ratunkowy” na inne (nie)przewidziane sytuacje.  Wszystko ujęte w jednej książce za jedyne 16,99 zł. Jakość rekomenduje m.in. National Geographic.

Tematy  poruszane w publikacji to między innymi:

- co zabrać, jak się spakować, jak się ubierać, co jeść i pić, co dosłownie może uratować życie;

- w co się bawić w podróży i dlaczego tak świetną zabawką są balony i Crocsy;

- leki które należy zabrać z Polski, sprawy szczepień i dlaczego czasami warto mieć ze sobą strzykawki jednorazowe;

- jakie dokumenty należy mieć przy sobie, jakie sporządzić kopie i gdzie je przechowywać;

-szkoła w długiej podróży i inne sprawy do załatwienia przed wyjazdem;

- co przywieźć na pamiątkę a co zostawić w prezencie i na czym polega prawdziwa pomoc;

-mała ściągawka fotograficzna (w porównaniu z tą ściągawką, bardzo mała);

-lista miejsc w sieci do odwiedzenia;

Myślę, że prawdziwi podróżnicy tą książkę znają i posiadają. Amatorzy i przyszli prawdziwi podróżnicy – ta książka jest dla was. Wszystko w jednym miejscu. Polecam!

Miłych i udanych wakacyjnych wycieczek!

Ps. Gdzie spędzacie tegoroczny urlop?

 

 

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better