Wasz pomysł na Latorośle

Dziękuję Wam za wszystkie komentarze, jakie skierowaliście pod adresem bloga publicznie i prywatnie. Cieszę się, że jesteście zadowoleni z tego, o czym i jak piszę.

Widzę, że mój pomysł na Latorośle znajduje u Was uznanie, dziękuję za każdą sugestię wypowiedzianą w komentarzach lub w wiadomościach prywatnych. Podsumowując:

 1. Książki dla dorosłych
 2. Książki dla dzieci

Z Książkami nie ma problemu. Czytam aktualnie mniej (bo jednak wiele czytam też artykułów, portali, blogów), ale czytam.  A ile książek bym chciała kupić!

Dzieciom też czytam. Bardzo mi zależy, by książek było więcej. Będę się starać! Już niedługo kolejne pozycje na lektury duchowe dla dzieci i młodzieży. Ba, pewnymi książkami dla dorosłych postaram się Was zaskoczyć, a co! Książki dziecięce pojawią się jeszcze przed Wielkanocą.

 1. Świadectwa

Ze świadectwami jest tak, że to bardzo trudna kwestia. Wiem, że wiele razy komuś się przydarzy, że trach-piorun i zmiana życia o 180 st. Mi jest jednak bliżej do tego, co opisuje ks. Kaczkowski i te: „Byłem zwyczajnym katolikiem, kiedy to…” do mnie nie trafia (raczej).  Za to widzę, jak owoce pewnych rekolekcji dojrzewają, kiełkują i przynoszą plon w późniejszym czasie.

Mam też jedną ważną rzecz Wam do napisania, ale to w swoim czasie. Rzecz bardzo ważną.

O świadectwach pomyślimy!

 1. Relacje z wydarzeń

Trudna sprawa z małymi dziećmi. Nie obiecuję, ale zobaczymy… Mam kilka pomysłów, trzymajcie kciuki za pogodę i zdrowie dzieci, wtedy łatwiej się o wyjazdach myśli 😉IMG_5557

 1. Strefa małżonka/budowanie dobrych relacji z małżonkiem

Tu absolutnie nie jestem autorytetem, wręcz odwrotnie, sama się dużo muszę uczyć. Nie zmienia to faktu, że kocham, jestem kochana i chcę, by moje małżeństwo się rozwijało.

Widzę jednak, że dziewczyny traktujecie to jako ważną kwestię. Podobne  sugestie zgłaszałyście (albo dziewczyny podobne do nas) Ewie z bloga Mocem.  Skoro to dla nas takie ważne, to musimy to wspólnie rozpracować. Będą teksty, będą książki na ten temat.

Kilka słów małżeńskich napisałam Marzenie, autorce bloga Mamysię. Czekamy na publikację 😉 Link otrzymacie.

Muszę też trochę w tym temacie doczytać, a bardzo lubię takie książki, tylko czas gdzieś ucieka.IMG_8282

 1. Jak rozwijać wartości chrześcijańskie w dziecku

 to bardzo trudna kwestia i nad tym też się głowię. Powiem więcej, mogę dwoić się i troić, a co będzie w przyszłości?

Niezależnie od tego myślę, piszę, dbam, modlę się, zachęcam…

Ps. Zauważyłam, że  na Facebooku nie ma grup stricte dotyczących wiary dziecka (jest jedynie Edukacja Domowa w rodzinach katolickich). To co, zakładamy? Myślicie, że to dobry pomysł? Znajdą się chętni? Obiecuję, nie będzie spamu.

 1. Radosna codzienność

Tu prośba do moich informatycznych i programistycznych  dobrych dusz.  Chłopaki, bardzo Was proszę o wsparcie techniczne. Wiecie o co chodzi.

 Instagram i inne społecznościówki na blogu… na pewno się pojawią 😉

 1. Komentowanie bieżących wydarzeń Kościoła

Jam, prosty socjolog, nie publicysta teolog;) Ale jeśli coś wymyślę mądrego, dam znać. Uważam, że lepiej być rzetelnym, niż coś palnąć głupio.

Rozumiem, że wydarzenia Kościoła to takie wielkie wielkie wydarzenia, co nawet w telewizji o tym mówią, tak? Poproszę może o komentarz Latoroślowego tatę, on często pod nosem sobie coś komentuje. Może skomentuje wtedy publicznie?

Na koniec bardzo Wam dziękuję. Za zaangażowanie, za czytanie, za komentowanie i obiecuję pozostać sobą.

Poproszę też mailowo (latorosle@gmail.com) o adresy do wysyłki:

 1. Magdalena Urbańska
 2. Katarzyna Grzebyk
 3. mamę Tygrysa 😉

Wysyłka po weekendzie 😉

W przygotowanie tego wpisu wkładam sporo czasu i serca. Dbam, by treść była dobra, przyjazna i przydatna. Jeśli Ci się spodobał ten wpis, dodaj komentarz poniżej lub na profilu społecznościowym. Bądźmy w kontakcie na Facebooku. Lubię to! Sprawisz mi wiele radości

 • http://www.TheFiorka.pl TheFiorka

  Działaj dalej i nie przestawaj! :)

 • http://abakercja.blogspot.com Ania Abakercja

  powodzenia :)

 • http://www.smiley-project.pl/ Smiley Project

  Powodzonka!

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better