Sukcesy bloga Latorośle – podsumowanie 2015 roku

Nie tak dawno pisałam Wam o pomyśle na Latorośle. Dlaczego prowadzę bloga, skąd się wzięła jego nazwa i na czym chciałabym się skupić w najbliższym czasie. Dziś chwalę się sukcesami mojego bloga  z 2015 roku.   `:

Na początek kwestie związane z treścią:

 1. Decyzja o założeniu bloga. Widać, że jest potrzeba na takie miejsce w sieci. Sami mi w swoich mailach tego gratulujecie. Dziękuję!
 2. Jest Was – moich czytelników i odbiorców, coraz więcej. Bardzo się cieszę, że jesteście, czytacie, komentujecie, lajkujecie.
 3. Inspirowanie Was do spędzania czasu z dzieckiem twórczo i po Bożemu
 4. Co najczęściej czytacie? To, co tyczy dziecka i jego (zagrożonej) wiary. Na szczycie Top 5 najbardziej poczytnych wpisów są:

- Czy Minionki atakują złem

Halloween czy holy wins?

- Zwróć uwagę na przesłanie stroju Twojego dziecka

- Jak można zawieść się na Disneyu?

-Jak mój Kalendarz Adwentowy dba o wiarę moich dzieci?

W Nowym Roku możecie wypatrywać podobnych wpisów.

 1. Wasze zaufanie. Piszecie do mnie – osoby ode mnie starsze, od których to ja powinnam się uczyć, a piszecie i dziękujecie za moje treści, dzielicie się swoim życiem. Serce rośnie!
 2. Czy Latorośle to najlepszy chrześcijański blog parentingowy w Polsce? Dążę do tego.

Sprawy techniczne:

 1. Szablon - udało mi się wygrać szablon w internetowym konkursie J Szablon ma sporo jeszcze możliwości do wykorzystania i chętnie będę z nich korzystać.
 2. Własna domena i hosting- wszyscy mówią, że to przydatna sprawa. Zaufałam, mam i ja.
 3. Grupy doszkalające na facebooku, webinary i mądre artykuły w sieci. Człowiek uczy się przez całe życie. Dziękuję tym, z którymi się tam spotykam, dużo mi pomogliście. Najwięcej dają mi dwie grupy – które polecam, może ktoś jeszcze nie zna i dołączy: „Profesjonalne i kreatywne blogowanie” oraz „Biznes, blogowanie i marketing dla kreatywnych kobiet”. „Grupa wzajemnej promocji dla blogerów w Socialmedia dla blogerów” – też czasem z niej korzystam. Webinarów niż zliczę, systematycznie robię z nich notatki, chcecie przeczytać?
 4. Wpisy partnerskie- Mocem.pl, Skład Dobrych Wartości, Krzywa Prosta. Oraz artykuł na portalu Wrodzinie.pl Dziękuję za zaproszenie i polecam się na przyszłość, także innym blogerom.
 5. Jedno moje link party. Pokazaliście swoje wpisy, tworzycie naprawdę kreatywne rzeczy. Aż miło się patrzy.
 6. Założyłam kategorię „inne”, by móc Wam pokazywać treści, które do moich głównych kategorii  nie zawsze pasowały. Dzięki temu wzięłam udział w Wyzwaniu blogowym  bloga „W trampkach do celu”.
 7. Podróże – to ważny element naszego wypoczynku. Latem linkowałam swoje wpisy do „Maluszkowych inspiracji”. Jesienią pisałam wpisy na konkurs portalu „Dziecko w podróży”, gdzie publikowałam tekst o Szwecji (zdobył wyróżnienie) i o placach zabaw.
 8. A skoro o podróżach mowa- to miłe, gdy mówicie, że inspirowaliście się moimi wpisami podczas planowania Waszych wyjazdów. Już niedługo po adwentowej przerwie wrócą relacje z naszych wycieczek. Już prawie siedzimy na walizce, kto zgadnie, gdzie się wybieramy?
 9. Mam zaplecze dobrych dusz, które mnie wspierają. Latoroślowy tata, informatycy Mariusz i Rafał (sprawy techniczne) i grafik mój osobisty brat Janusz. Panowie, dziękuję!
 10. Pierwsze współprace z agencjami i mediami. Dziękuję i polecam się na przyszłość.
 11. Zaczęłam czytać więcej blogów (i kupować książki na nich polecane). Bez nich nigdy bym ich nie zauważyła. A teraz mogę polecić to, co inni polecali: „Mamarazii”, „Warkocze”,” Z muchą na luzie ćwiczymy buzię”. I „Kevin sam w domu” (choć on akurat doskonały nie jest. Ale jest sentymentalny). Marketing szeptany działa.

Były sukcesy- będzie jedna porażka. Biję się w pierś. Książka, która u nas była hitem przez jakieś 2 lata i nie zauważyłam takiej rzeczy. Nawet ją Wam polecałam w tym wpisie. Ale, że książka rzeczywiście nie jest ok w tym względzie – diabełka nie widziałam. A naprawdę ją ostatnio nawet broniłam w krytyce na innym blogu. Mea culpa. We wpisie podmieniłam książeczkę na inną – nie budzącą wątpliwości, a pozycja "W podróży czas się nie dłuży" trafiła pod kreskę.  Dziękuję za zwrócenie uwagi (blog Makulka). Z Marzeną już niedługo wymienimy się gościnnymi wpisami.

Na zakończenie mam dla Was kilka zdjęć z 2015 roku, których jeszcze nie widzieliście. Działo się!latorosle wakacje latoroslowe wakacje wakacje 2 wakacje latorosle wakacje latoroslowe wakacje

 • http://www.booksandbabies.pl/ Katarzyna Grzebyk

  Serdecznie pozdrawiam i życzę Ci sukcesów w kolejnym roku, aby Twój blog rósł w siłę;-)

  • Joanna Gliniecka

   dziękuję serdecznie :)

 • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

  Powodzenia w 2016!

 • http://mpfanaberie.blogspot.com/ MPFanaberie

  Samych sukcesów w nowym roku :)

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better