Pomysł na Latorośle

Parenting chrześcijański to naprawdę niszowa dziedzina. W tej chwili jestem jedną z naprawdę nielicznych blogerek parentingowych, które promują swój blog otwarcie mówiąc o wierze w swojej rodzinie. Są blogi osobiste, ale stricte parentingowo Latorośle mają chyba tylko jednych przyjaciół, których pozdrawiam. Jestem osobą wierzącą i to, czym żyje opisuję w sieci.

Pomysł na nazwę

Nigdy nie wyjaśniałam Wam, dlaczego wybrałam taką nazwę bloga. Tytuł wymyślił Latoroślowy tata. Nawiązuje do mojego ulubionego fragmentu Pisma Świętego (końcówka Ewangelii wg. św. Jana). Winny krzew i latorośle. Jesteśmy dziećmi w winnicy Pana, moje maluchy to i moje i Pana latorośle. Cieszę się, że chrześcijański blog ma chrześcijański tytuł (i nie tylko).

latorosle-450

Chcę rozwijać bloga w kilku obszarach:

 1. Strefa wiary – Wasza ulubiona, bardzo chętnie ją czytacie (statystyki nie kłamią ;)), więc nowych wpisów w tym temacie nie zabraknie. Staram się poruszać tematy związane z życiem wiarą w rodzinie i kształtowaniem wiary u dzieci. Staram się Was skłonić do refleksji. Tu mam do Was pytanie, czy chcecie, bym komentowała bieżące wydarzenia z życia Kościoła, kiedy takie się dzieją (typu rok miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży, rocznica chrztu Polski)?IMG_9873
 2. Książki katechizujące dla dzieci (i książki z wartościami). To temat niszowy w sieci. Chcę, by rodzice mogli przeczytać o pozycji, zanim ją kupią, albo u mnie znaleźli inspirację. Poza tym książki bardzo pomagają w opowiadaniu dzieciom o wierze. I te bezcenne chwile tylko dla siebie …IMG_1330
 3. Podróże. Nasze hobby. Wiem, że Was inspirują, lubicie moje zdjęcia i relacje. Chcę Was inspirować do Waszych wyjazdów, więc nie zabraknie rzetelnych opisów i recenzji ciekawych miejsc. Już niedługo pojawią się informacje, co można robić przy tak kiepskiej pogodzie nad morzem.IMG_0553
 4. Są sprawy bliskie, inne niż wiara. Jedzenie. Boginią kulinarną i mistrzem fotografii nie jestem, ale coś wymyślę. Staram się pokonać sprawy techniczne. Narazie na FB wkleiłam przepis na pierniczki. Zobaczcie sami, jest tu.
 5. Kategoria Inne. Nowa kategoria, ale musiała powstać. Do tej pory nie miałam, gdzie umieścić kilku rzeczy, bo mi nigdzie nie pasowały, w związku z tym nie odpowiedziałam na zaproszenie wrześniowe do Liebster blog award. Teraz już nie mam takiej wymówki i mogłam wziąć udział w wyzwaniu blogowym 😉

Zależy mi na prowadzeniu bloga i jego dalszym rozwoju. W prowadzenie Latorośle.pl wkładam dużo serca i czasu oraz trochę pieniędzy i nieskromnie powiem, że jest dla mnie wyjątkowy. Miło mi, że moich czytelników jest coraz więcej. Mam super czytelników, serio.  Zaproście swoich znajomych, pokażcie Latorośle. Stwórzmy razem miejsce przyjazne chrześcijańskiej rodzinie. Jeśli macie jakieś propozycje tematów, albo inne sprawy – zapraszam do kontaktu. Blog się dynamicznie rozwija. W grudniu napiszę tekst podsumowujący rok 2015. Będę chwalić się sukcesami, jest czym.

Ps. Dziękuję Kamili za zaproszenie do wyzwania blogowego. To już ostatni tekst z #KSB. Moje wcześniejsze teksty z wyzwania możecie przeczytać tu i tu.

 • http://wtrampkachdocelu.blogspot.com/ Kamila Kołodziejczak

  Fajnie, że masz wizję bloga a nie dążysz ślepo za modą.

 • http://dzieciorka.com.pl/ Marta Sobczyk-Ziębińska

  Gdyby nie wyzwanie Kamili nie trafiłabym na Twój blog, albo trafiłabym późno. W każdym razie zamierzam tu zostać, wpadać częściej, bo tym wpisem mnie zaciekawiłaś :)

  • Joanna Gliniecka

   będzie mi miło :)

 • http://www.elementarzmamy.pl/ Izabela

  Może raczej antykatolicka powinnam napisać.

  • Joanna Gliniecka

   Iza, mam podobne spostrzeżenia jak Ty. Własnie od kiedy czytam blogi parentingowe, widzę tam wieeeele różnych kwestii. Oczywiście nie zawsze, ale są: Nie ochrzczę dziecka bo…, nie poślę do Komunii, dobrze się zabezpieczam/ wzięłam pigułkę po, mój ex to…, ojciec mojego dziecka to… mój nowy facet to…. mój proboszcz to….
   Odpowiadając tendencjom współczesnego świata powstał mój blog. Jesteśmy normalną chrześcijańską pełną rodziną. Zyjemy sakramentami i staramy się wztastać w wierze. Chcemy tu spotykać podobnych czytelników do nas (a naprawdę jest ich dużo), a innych – jesli to możliwe – ewangelizować lub wspomóc w powrocie do Kościoła.

   • http://wstrojuewy.org wstrojuewy.org

    Zainteresowałaś mnie Asia Twoim blogiem, może dlatego, że na pierwszy rzut oka to co robimy jest tak inne jak niebo i piekło, kolor czarny i biały, słowo „tak” i „nie”. A może i dlatego, że właśnie z przyjaciółkami chcę tworzyć takie przyjazne miejsce, gdzie ateiści mogliby w zgodzie współistnieć z wierzącymi, gdzie narodowiec podałby rękę lewakowi, a feministka stwierdziła, że w tym co robisz też jest jakiś sens. Miejsce bez hejtu i nietolerancji, otwarte dla każdej kobiety, matki wielodzietnej rodziny i zdeklarowanej i dożywotniej singielki, która potrafi swój punkt widzenia wykładać kulturalnie i z poszanowaniem adwersarza. Też jestem katoliczką – katofeministką i zamierzam poruszać od czasu do czasu te kwestie w publicystyce, choć na pewno nie będę tego robić tak jak Ty. Nie ulegaj pierwszemu wrażeniu gdy przejdziesz na naszą stronę. Zachęcam Cię do lektury naszego manifestu – stwierdzisz, że kilka rzeczy nas dzieli, ale dużo łączy. Jeżeli zechcesz czasami do nas coś napisać to będzie super – możesz potraktować to jako swoją misję :-) Czym w ogóle się zajmujemy wyjaśni Ci mój tekst, z ostatniego dnia wyzwania Kamili: http://wstrojuewy.org/publicystyka.html (Andi)

    P.S. Powyższe zaproszenie aktualne również do Ciebie Iza.

 • http://www.niebieskistoliczek.pl/ Niebieski Stoliczek

  Z blogami to jest tak, że albo piszesz o tym co Ci w duszy gra, albo robisz się sztuczna, tracisz zapał do pisania i blog upada. Fajnie, że “czujesz” swojego bloga 😉

  • Joanna Gliniecka

   Czasem jest tak, że czujesz, że musisz coś zrobić, a tu niemoc (np. techniczna). Dzięki Ci Panie za grafików i informatyków, bez nich świat byłby gorszy 😉

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better