Co przygotować na kiermasz świąteczny?

 

Ostatni weekend i ostatni tydzień przed Świętami. Czas kiermaszów przedświątecznych w szkołach i parafiach.  Szukacie inspiracji, co można przygotować na taki kiermasz? Oto kilka podpowiedzi.

Już naszą  tradycją jest wspomaganie kiermaszu charytatywnego w zaprzyjaźnionej parafii.  Co roku w grudniu wspieram Caritas parafialny. To takie przyjemne dawać coś z siebie dla innych! Jednym pomagam, innych cieszę tym, co  zrobiłam. Oto, co proponuję przygotować na podobny kiermasz:

  1. Pierniczki

Małe, pakowane w niezobowiązujące paczuszki, miłe  podziękowanie za wrzuconego piątaka J Jak to mówią, mała rzecz, a cieszy. Paczuszki, które robimy (zgodnie z zaleceniem organizatorów kiermaszu) zwyczajowo są niewielkie, ot takie, by było co zjeść do kawusi.

Pierniczki były by w tym roku dla mnie najprostszym rozwiązaniem i zwyczajowo oddawałam ich całe wielkie pudło. W tym niestety wyjazd, choroba a potem … zepsuty piekarnik i z całego pudła pierniczków nici. jak ładnie podać pirniczki

 

  1. Ozdoby świąteczne

Bombki, wianki. Codziennie podpatruję na Facebooku i Instagramie moje koleżanki, które robiły śliczności dla swoich dzieci!  Szkoły, żłobki, mało istotne. Mamy zakasują rękawy i nocami dziergają ozdóbki. Jasełka, wigilie klasowe, kiermasz już po niedzieli.

Ja przygotowałam Wam propozycje wianków. Wcale nie muszą być jakieś wielkie, przykładowo – ten przeszedł powielkanocną metamorfozę, ten robiłam niedawno. ozdoby na kiermasz

  1. Spinki, broszki. W tym roku postanowiłam, że zrobię więcej spinek. Dwie robię sobie i Kasi jako nasze dodatki na Wigilię, reszta idzie na kiermasz. Są naprawdę proste w wykonaniu: 5  płatków na górze, 5 płatków na dole, spód zielony, kilka koralików. Bardzo mi się ten wzór spodobał, a z Kasi czerwoną czy moją granatową sukienką będą w sam raz.Co zrobić z nieudanych pierniczków

 

Zrobiłabym coś jeszcze, ale… cierpię na niedczas J Siła takich kiermaszów tkwi  jednak we wspólnocie. Ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka, małymi kroczkami zawsze uda się zebrać dużą sumę.

Pokażcie mi koniecznie, co Wam udało się przygotować.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better