Blog Matters, czyli pretekst do wspólnego wyjazdu

Nie zdążyłam Wam powiedzieć jeszcze o naszym wyjeździe do Barcelony i Portugalii, a tu już kolejne wyjazdy za nami.  Choćby w piękne i urokliwe miejsce po … edukację.

Nie ukrywam, tegoroczne Blog Matters było po naszej urlopowej podróży. Nawet byłam trochę na dziewczyny Monikę i Milenę(Konfabula i Cytryniaki) zła, że wybrały taki termin. Nie spodziewałam się zupełnie finansowo, że to już, więc się nie zgłaszałam. Ale tak jakoś po powrocie zgadaliśmy się z mężem, że długi  weekend to dobry czas na wspólny wyjazd i pobycie razem. Sarbinowo?

Dobra, jedziemy do Sarbinowa. Na cały długi weekend. Co te Monika i Milena w sobie mają! Będziemy uprawiać plażing, griliing, jeść rybkę i desery, kąpać się w morzu (wszak gorąco od miesiąca) i grać w piłkę.

Tak, nasz weekend był sielski, podobnie jak sielsko było na Blog Matters we wrześniu w Mielnie;) Co prawda morze nie pozwoliło do siebie wejść, kto się zanurzył dalej niż do kolan ten mors, do naszej przyczepy wkradły się mrówki, w niedzielę była mgła i czasem było chłodno, to i tak było rewelacyjnie!

Było wyjazdowe Boże Ciało. Ksiądz proboszcz kontaktowy człowiek, w ogłoszeniach napisał, że zaprasza wszystkich do włączenia się w procesję. A że jechaliśmy w środę wieczorem, gdy w porze próby procesji odbieraliśmy dopiero Kasię ze szkoły, to jeszcze telefonicznie pytałam, czy mogę córkę przywieźć. Wszak już 3 razy w procesji sypała kwiatki.

Procesja się formuje, a tu myk, ktoś Piotrusia do rzędu ustawia i dzwoneczek daje. Debiut nieplanowany, ale udany. W nagrodę był deser;)IMG_0730 IMG_0757

Były błogie chwile na naszym campingu (Cuma Camp w Sarbinowie). Przyczepy były w super stanie, dzieci szalały na placu zabaw czy boisku. Dobrze, że jeszcze woda w basenie nie była nalana, bo wtedy musielibyśmy mieć oczy dookoła głowy (ogrodzenie tylko sznureczkiem!). Atak, chodziły i biegały sobie po ogrodzonym terenie zupełnie swobodnie.  Bawiły się przednio (i my z nimi czasem też).

Ale dochodząc do meritum- w życiu byśmy do Sarbinowa nie pojechali, gdyby nie konferencja Blog Matters. Mamuśce był potrzebny czas na edukację i pobycie samej, prawie bez dzieci. To, że teraz piszę bardzo mało, to nie spadek weny, to brak czasu. Żyję w wielkim niedoczasie.

Tradycyjnie spotkanie przy plotach, poznanie nowych osób i zacieśnianie starych znajomości, ustalanie między sobą współprac i wpisów partnerskich. Dziewczyny miały wieeele pomysłów. Była zachęta do nagrywania livów, filmów i innych prezentacji video. Niekoniecznie dobrze czuję się w takiej formie i czas się przełamać.  Były pytania o kuluary blogowania i facebookowania, a słowo RODO było wymieniane non stop. Tu Lena Murawska dała z siebie, ile tylko mogła.  Kto był, ten poznał blogerskie rodziny – dzieci i mężów. Bo wiecie, choć wszystkie jesteśmy w Internecie szczere, to praktycznie żadna z nas 100% życia nie pokazuje. Choćby latoroślowy tata- jest, ale w Internecie jest incognito. I nie tylko on.IMG_0872IMG_0879IMG_0878

Kiedy panie przebywały we własnym gronie, panowie doskonale opiekowali się maluchami. Nie to, co ja, która przemęczona trzymaniem oczu dookoła głowy mam swoje słabsze chwile., jak choćby tu. Wyrwałam się z dziećmi na piknik w parku, ale odmówiły posłuszeństwa. Wracać do domu, czy cieszyć się, że choć raz na jakiś czas mogę z kimś spędzić  popołudnie? No nie ukrywam, że do najbardziej cierpliwych osób świata nie należę, zdarza mi się krzyczeć i t nadzieję pokładam w naukach od Macierzyństwo bez krzyku, bo wygrałam kupon na zajęcia szkoleniowe. Jestem bardzo ciekawa… a i sama mam świadomość, że muszę nad sobą popracować.

Podczas naszego  spotkania blogowego najmłodsze  dzieci bawiły się na ciekawym placu zabaw Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie. Starsze dzieciaki w tym czasie wraz z panią animatorką miały inną frajdę - swoje warsztaty, a po nich edukacyjny spacer po lesie i plaży. Bardzo dziękujemy, Latorośle były zadowolone z takiego dnia.

Na zakończenie wspólny spacer po promenadzie i blogerskie lody. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowo krótkie, ale taki był jego cel- miało być małe i  kameralne. A potem… znów rodzinny czas nad morzem. IMG_0913 IMG_0889 IMG_0810

 

Amaloo https://amaloo.pl/

Topgal https://www.topgal-plecaki.pl/

Redro https://redro.pl/

Oleofarm http://oleofarm.pl/

Wydawnictwo Zysk i Spółka http://www.zysk.com.pl/

Cocomilo https://cocomilo.pl/

Craftoholoc Shop https://craftoholicshop.com/

Gosia Przymuszała Coach https://malprzymuszala.wixsite.com/coaching

Agile Commander https://agilecommander.com/pl/

Digital Karabela https://digitalkarabela.com/pl/

Partnerzy:

Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie http://tcee.pl/

MPS Plastic Packaging & Private Label Cosmetics Manufacturer http://mps.koszalin.pl/

 

Patronat:

Miasto Mielno http://www.mielno.pl/

Portal Mądrzy Rodzice http://madrzy-rodzice.pl/

Miasto Koszalin http://www.koszalin.pl/

Portal Reachablogger http://reachablogger.pl/

 

  • Mariusz Klimek

    Po zdjęciach można dojść do wniosku, że polska blogosfera (w tym momencie) stoi tylko kobietami. Jak to jest na innych spotkaniach tego typu? Czy to jest zauważalny trend ogólny, czy zależy np. od tematyki blogów?

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better