Znów będą klocki! Morze klocków (Lego).

Czy są tu fani klocków Lego, którzy tak jak my, marzą o wakacjach w Legolandzie? Na pewno są. Witam Was serdecznie, pozdrawiam i zapraszam na namiastkę parku rozrywki Lego- wystawę klocków.

Nie możemy się doczekać wizyty w Swarzewie koło Władysławowa. Aktualnie do września trwa tam wystawa Lego Space ( i nie tylko). Wybierzemy się tam z wizytą w wolnej chwili (pewnie dopiero latem). Jeśli będziemy mieć możliwość, w tym roku  planujemy też zobaczyć ekspozycje klocków w Gdańsku (6 maja- 21 czerwca) czy w Białymstoku (data jeszcze nieustalona). Nie ukrywam, że sama czekam na to z niecierpliwością i jestem ciekawa, co tam zobaczę.

Poniższe zdjęcia to namiastka naszych wspomnień z wystawy "Morze Klocków", w Swarzewie w  czerwcu 2014 roku. Niespełna trzyletnia Kasia była zafascynowana ekspozycją, a na wyjazd czekała kilka dni. Jej uwagę najbardziej przyciągnęły największe i najbardziej kolorowe budowle, jak choćby Lunapark. Zwracała uwagę na elementy ruchome. Budowle pochłaniały ją bez reszty, a moje prośby by nie dotykała rączkami szyb nie docierały do rozumku. "Ja chcę takie klocki!". Jako mama- też bym chciała, by moje dziecko miało takie klocki, jednak sama wiem, że wiele z tych malutkich elementów było robionych na zamówienie, czyli są "wstępnie niedostępne". Nie ukrywam jednak, że "Morze Klocków" było dla nas inspiracją do wielu budowli, które powstały potem z naszego domowego Duplo.

kolaż 1

kolaż 2

 

Jako osoba dorosła, uważam, że tak wielkie makiety to niezła szkoła spostrzegawczości dla odbiorcy. Nie sposób wszystko dostrzec w tym ogromie klocków i nie sposób wszystko zapamiętać! Kiedy z mężem wymienialiśmy się wrażeniami, moglibyśmy stwierdzić, że oglądaliśmy dwie różne (choć podobne do siebie) wystawy. Można opowiadać i opowiadać, tak z resztą robiłam. Otwierałam Kasi zdjęcia w komputerze i krok po kroku pokazywałyśmy sobie drobne szczegóły. Jakie tworzyłam historie! Książeczki "Mamoko" to przy tym drobiazg!

Właśnie te niezliczone detale podobały mi się najbardziej. Mogłabym je fotografować bez końca.

kolaż 3

 

"Będzie jechał pociąg, tu, tu!". Kasia ma tory Wadera, którymi lubi się bawić. Wielką makietę kolejową ma też Kasiowy wujek i Kasia zawsze go ciągnie do jego pokoju wołając: "chodź zobaczyć pociągi". Wizyta na dworcu czy jazda kolejką dla kilkulatka to wielka atrakcja. A dworzec z klocków Lego to była nowość dla Kasi. W dodatku samodzielnie mogła kierować ruchem, na co wujek w swojej makiecie nie pozwala. Wielka atrakcja dla małego miłośnika kolejnictwa.

kolaż 4Piękne te miasteczko!

kolaż 5

kolaż 5Mam nadzieję, że zachęciłam Was do wizyty w świecie klocków Lego.

 

 

 

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better