Jezu, ufam Tobie.

Świętujemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Po dzisisiejszej homilii (na mszy dla dzieci) zdałam sobie sprawę, że nie tylko moje niespełna czteroletnie dziecko nic nie wie o Bożym miłosierdziu. Drugoklasiści tłumaczyli wyjątkowość tego Święta tym, że świeci słońce, można iść na plac zabaw i jest ładna pogoda. Ekstra. Podprowadzeni pod obraz przedstawiający portret siostry Faustyny nie
wiedzieli, kto to jest. Życie. Pomyślałam sobie, że tak nie może być. Co jak co, ale wezwanie "Jezu, ufam Tobie" moja córeczka jest w stanie wypowiedzieć i po swojemu zrozumieć, więc do dzisiejszej modlitwy te słowa dołączymy. O miłosierdziu Boga musi usłyszeć i stopniowo, odpowiednio do swojego wieku, je poznawać. 

Święto Miłosierdzia Bożego jest bliskie mojemu sercu. Kiedyś modliłam się o spowiedź jednego człowieka, który dość długo nie korzystał z sakramentu pokuty i pojednania. Wielką radością było dla mnie, że ta osoba poszła do spowiedzi w święto Bożego Miłosierdzia i od tego czasu korzysta z możliwości spowiedzi regularnie. Wiele lat temu brałam też udział w Olimpiadzie Wiedzy Religijnej, której tematem było miłosierdzie. Koronka jest jedną z moich ulubionych modlitw.

Chciałabym jeszcze Wam pokazać wybrane miejsca związane z Miłosierdziem Bożym w Wilnie.

Zdjęcia pochodzą z naszej rocznicowej podróży. W 2014 roku świętowaliśmy tam naszą rocznicę ślubu.

Matka Boska Miłosierdzia zwana Matką Boską Ostrobramską- Gospodyni Wilna. Tak się udało, że na dzień naszej rocznicy udało się zamówić Mszę w Kaplicy Ostrobramskiej w naszej intencji. Piękny początek świętowania. Poniżej także Latorośle tuż przed wejściem do Kaplicy.

IMG_0077

IMG_0084

Portret siostry Faustyny w kościele Ducha Św. w Wilnie:

IMG_3585

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie i oryginał obrazu Jezusa Miłosiernego:

IMG_9229

IMG_9232IMG_3619

Dom  zakonny Zgromadzenia Sióstr Matki Miłosierdzia w Wilnie. Tu siostra Faustyna mieszkała i modliła się. Tu spotkała Jezusa, a w jej sercu działy się wielkie rzeczy.

IMG_0239

IMG_0247

20140927_165518 20140927_165637 20140927_165727

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better